Jump to content

Съвет за 2.4GHz стейшън


bobo1273

Recommended Posts

Здравейте, надявам се че пиша в правилния разден на форума.

БИх искал съвет за обурудване 2.4GHz в режим клиент.

Целта на занятието е следната:

Ще ходя идвън България за малко време и трябва да хващам АП и хотсрот точки на по-далечно разстояние.

Преди ползвах ALFA AWUS036NHR 2000mw Wireless b/g/n с насочена антена.

Сега искам да заложа на устройство от по висок клас с добра антена.Алфата не мога да я ползвам понеже ще съм само с телефон и няма да имам лаптоп, тъй като е на usb.

Като варианти съм съм гледал nanostation 2 и air grid m2 със решетка 17х24".

Идеята ми е едно такова устройство на покрива да се закачи към точка и с кроснат кабел да се закачи безжичен рутер който ще бъде в етаж от сградата.

Не знам дали това е възвожно.Познанията ми по мрежи са само от гимназията.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи от колко разстояние ще хващаш и дали антените от другата страна са достатъчно мощни. Иначе http://routerboard.com/RBSXT-2nDr2 не е лош вариант

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този стейшйн ми допада като размер и цена.

Да попитам този router os има ли web интерфейс за конфигурация, понеже гледах из гоогле нещо под windows за конфигурация.

Ако може бързо сравнение между микротика, аиргрида и наното, понеже на старо като цена идват колкото него.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По лесно за настройка е НАНО-то така че заложи на него, микротика в никакъв случай не отстъпва но изиска повече настроки 

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно щях да попитам дали настройката е специфична или е като рутер.Виждал съм как настройват нано 5 и предполагам че air grid е по същия начин щом е пак с airOS.

За антените от другата страна на хот спотовете идея си нямам какви са

Гледах че антената на наното и микротика е 10dBi, а на air grid m2 e 20dBi.Другите спецификации не са ми ясни.

Какво ми е ограничението по дължина на кабела между антената и рутера който ще вържа.все пак захранватето минава през него.Не вярвам да отиде повече от 20 метра кабел от покрива до етажа.За рутер имам една долнопробна тенда W302R и един Level one.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.