Jump to content
  • 0

Свързване на две локални мрежи под RouterBoard 751


void

Въпрос

Здраве желая на всички тук съфорумци!
С този пръв въпрос пристъпвам в света на Микротик за сефте.
За себе си да кажа че съм начинаещ.
Та направо да мина на въпроса.
От компютър в домашната мрежа вкъщи,се логвам през VPN и Remote Desktop на служебна машина във офис1  която стои зад RB751.Така по този начин имам възможността да принтирам от домашното си писи документи директно на принтер стоящ във локалната мрежа (пр.192.168.20.Х) на офис1,където могат да бъдат посрещнати от колеги.
Та същинският ми въпрос е възможно ли е технически, от рутера на офис1 да се направи bridge към локалната мрежа (пр.192.168.30.Х) на втори офис2 който стои също зад RB751? Идеята ми е, да мога от вкъщи логвайки се към служебният ми компютър във офис1 да се логна от него пак чрез VPN и Remote Desktop към лан мрежата на офис2 за да мога когато ми се налага да принтирам и към офис2 документация.Малко е объркващо,но горе долу това е реда по който трябва да се случват нещата.
Благодаря на всички отзовали се в аванс!

Редактирано от void
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Нищо не е объркващо, има няколко решения на тази задача но мисля че това е най подходящо. Обърни внимание на вариант 2.

 

http://itservice-bg.net/?p=1526

 

Бриджа е от едната страна а другата рутинг, никъде няма NAT, на всички офиси ип адресите се виждат през един хоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Много добро упътване си намерил. Благодаря ти много.Давам го на системния и сядам до него да гледам и да се уча какви ги върши!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.