Jump to content

Проблем със скорост на безжична мрежа


Recommended Posts

Здравейте!

Малко съм нов в света на routerboard, но общо взето ето какво се случва:

Направихме една мрежа. От едната страна има едно Omni, а от другата SXT r2 5nD. Линкът се случи.

Когато правя тест на скорост между двете устройства, същата варира между 30 и 40 MBPS. Толоква ме и устройва, предвид процепа през който се виждат у-вата.

Ето го и странният проблем: Идеята на линка е видеонаблюдение чрез ИП камери. Когато пусна камерите да вървят през безжичния линк, си запълвам капацитета на канала. До тук ОК. Обаче, когато спра камерите и чисто експериментално се пробвам да дръпна нещо през smb или http или ftp , максималната скорост която достигам е 2 до 3 MBPS. Това при разтоварен канал. Тоест камерите не са пуснати.  Няма правила за огнена стена, няма шепъри активни.

Отначало си мислих, че е суич, обаче се оказа, че не е. Просто закачих директно към антените по 1 лаптоп и пробвах пак транфер по тези протоколи и... дан. Същата работа.

Някакви идеи?

Благодаря предварително и се извинявам за нискотехническия език!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мне. Говоря само в мегабити в поуста.

Грешка от моя страна е, че MB е прието да се чете като мегабайт, а mb като мегабит като че ли, но става въпрос само за мегабити.

Редактирано от MuXaSta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ляво е сървърат, от дясно-клиентът.

Попринцип не ми е проблем и отдалечен достъп да пусна, ако на някого му се занимава, скайпът ми е като ника ми.


edit: Поиграх си с каналите и успях да постигна 50 mbps за камерите и 14-15 mbps за smb-то. Устройва ме като вариант. Интересното е, че нагласих приемника да тъси на 4900, а излъчвателят да лъчи на доста по-висока честота.  И пинговете паднаха до 5-6 ms и скоростта се вдигна. Може би има някакво изрудяване на честотата, не знам. Но е факт че станаха нещата за сега.

post-3432-0-86276400-1372580383_thumb.jp

Редактирано от MuXaSta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Администратор
Отговорено (Редактирано)

Я пробвай с тази конфигурация:

 

### OmniTIK U-5HnD ################################################
 
/interface wireless security-profiles
add authentication-types=wpa-psk,wpa2-psk eap-methods=passthrough management-protection=allowed mode=dynamic-keys name=profile1 
    supplicant-identity="" wpa-pre-shared-key=23556667 wpa2-pre-shared-key=23556667
/interface wireless
set 0 antenna-gain=16 band=5ghz-onlyn channel-width=20/40mhz-ht-above disabled=no ht-ampdu-priorities=0,1,2,3,4,5,6,7 ht-rxchains=0,1 
    ht-txchains=0,1 l2mtu=2290 mode=ap-bridge security-profile=profile1 tx-power=27 tx-power-mode=all-rates-fixed
/interface wireless nstreme
set wlan1 enable-nstreme=yes
 
 
### SXT r2 5nD #######################################################
 
/interface wireless security-profiles
add authentication-types=wpa-psk,wpa2-psk eap-methods=passthrough management-protection=allowed mode=dynamic-keys name=profile1 
    supplicant-identity="" wpa-pre-shared-key=23556667 wpa2-pre-shared-key=23556667
/interface wireless
set 0 antenna-gain=16 band=5ghz-onlyn channel-width=20/40mhz-ht-above disabled=no ht-ampdu-priorities=0,1,2,3,4,5,6,7 ht-rxchains=0,1 
    ht-txchains=0,1 l2mtu=2290 mode=station-bridge security-profile=profile1 ssid=OmniLink1 tx-power=27 tx-power-mode=all-rates-fixed
/interface wireless nstreme
set wlan1 enable-nstreme=yes
 
 
Резултата при мен е:
 
post-641-0-91153400-1372628432_thumb.png

Ако все още не си си решил прoблема опитай с nv2

 

http://itservice-bg.net/?p=2438

Редактирано от 111111
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази вечер ще пробвам!

Иначе, това което направих е, че си поиграх с каналите.

И общо взето скоростта на камерите скочи до 50-тина mbps, а на smb-то и http-то на 15-тина mbps.

Това, което все още ме гложди е, защо камерите вървят на толкова. Ще кажеш, http е левел 7 протокол и изисква повече служебна информация, ама и камерите точно по такъв протоком се достъпват. Все още не мога да си го обясня.

Сега ще взема едно SXT на 1200 миливата, защото процепът през който се виждат антените  е много мъничък и съотношенията ми са някъде 78/80

Ще видим какво ще се случи и с по-мощната антена. Тази тук е на 500 mw

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.