Jump to content

Договор за наем на стълбовете


Recommended Posts

Как се процедира с фирми, които са изградили кабелни мрежи, но нямат сключен договор с ЕРП за наем на стълбовете? Някой има ли опит или лични наблюдения ? Насоката на въпроса ми е повече за случая когато една фирма има договор, а конкурентната фирма няма такъв за същото населено място.

Редактирано от pipi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стига рови каде не трябва 100 процента никой няма договори в бг че да не земат да си измислят някакви намеми

Редактирано от jack82

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е така много от доставчиците имат такъв договор вкл. и аз съм сключил такъв.

Процедурата е проста, ако още не са те потърсили не ги търси те сами ще дойдат да искат да и плащаш :) .

Цената е 50ст./стълб месечно и договор за 2 години (това е при CEZ) - пиша за информация просто ако не знае някой.

Редактирано от Intel

Skype: Intel98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако фирмата има проект за мрежата трябва да има и договор за стълбовете. Тогава могат да ти пратят проверка и да ти свалят кабелите. На един колега наскоро му се случи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако фирмата има проект за мрежата трябва да има и договор за стълбовете. Тогава могат да ти пратят проверка и да ти свалят кабелите. На един колега наскоро му се случи

 Така това е любимата ми тема

Ако има проект трябва и договор? Ок ама да направиш проекта ти трябва кадастрален план на стълбовете на ЕРП-то, а какво правим ако и те нямат?

Договор - да ,но по закон за договор се сключва само с собственика е се оказва че те са им ДМА и не са собстевенност на  дружествата !!!

Така че какво правим и как да го направим???

Ако прочетем и  ЗЕС и ЗУТ можем да прекарваме кабели по стълбовете,с разрешение на общината и собственника на стълбовете.

Е колеги ами търсим собсвеници на стълбовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

казах ви колеги стига ровите по темата че да не земат да го измислят или да неим доиде на акала да почнат да ровят кой каде и какво има :Д

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

казах ви колеги стига ровите по темата че да не земат да го измислят или да неим доиде на акала да почнат да ровят кой каде и какво има :Д

Е за това вече си прав...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕРП-то Ви праща писмо със заплахата, че ако след крайната дата не сте сключили договор за наем, започва рязане на кабели. Въпреки всичко отказвате договор. Ако един ден видите 10-ки километри кабел на земята ?! Едва ли може без договор ? Истинския регулатор за това кой може да е ISP в страната не е държавата, а съответния монопол (ЕРП).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както по-горе писаха, стъбовете са в ДМА на ЕРП-то и му начисляват амортизации. ДМА е свързано със счетовдни документи, които не доказват собственост. Същата работа като Виваком и каналната мрежа.

Проблема е, че тези съоражение са строени от нашите бащи и дядовци и с техните пари, като са били държавна собственост. По онова време държавната собственост не се е актувала и следователно няма никакви документи за собственост и въвеждане в експлоатация.

 

При това положение ЕРП-то неможе да бъде страна по договор за наем, тъй като не е собственик на обекта на наема и всеки договор би бил нищожен.

 

Аз получавах такова писмо, върнах им отговор (писмен) да ми покажат документ за собственост, че те са страна по договора и съм съгласен за сключване на договор с истинският собственик на съораженията. Декларация от рода на Вивакомската, че дадено нещо е включено в ДМА на дружеството единствено може да послужи пред чиновниците общината с оглед да се изгради проект и разрешение за строеж.

 

А що се отнаса за резането на кабелите, нека от ЕРП-то да си прочетат добре НК относно кой какво има право да премахва, било то и незаконно построено, също така и наказанието за повреда на телекомуникационно съоражение. Те Вивакомците затова и наемат подизпълнители да режат чужди кабели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много точно и ясно казано,след няколко месеца блъскане и четене (даже и консултации с адвокат и нотариус)  и аз до това стигнах,чакам вече 8 месеца ЕВН да ми отговорят на официалното писмо което им пратих по този повод. Аз мисля че нито един оператор не трябва да им се дава на ЕРП-тата. Дето изнесоха сумати пари от БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много точно и ясно казано,след няколко месеца блъскане и четене (даже и консултации с адвокат и нотариус)  и аз до това стигнах,чакам вече 8 месеца ЕВН да ми отговорят на официалното писмо което им пратих по този повод. Аз мисля че нито един оператор не трябва да им се дава на ЕРП-тата. Дето изнесоха сумати пари от БГ.Н

Напълно прав си колега не стига че другаря Станишев подари ЕРП-та  на тези мехлюзи ами и пари ще искат,да не говорим за Костов ,който даде БТК за жълти стотинки.Обаче колко парички са взели и двамата бедна ни е фантазията.

Редактирано от Madafaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Това е така , за НК също :)  Лошото е, че ЧЕЗ на доста места подменя въздушната мрежа НН и вече имат документи за собственост.

 

Отделен въпрос е , че в доста населени места част от стълбовете са на общината .

 

 

Както по-горе писаха, стъбовете са в ДМА на ЕРП-то и му начисляват амортизации. ДМА е свързано със счетовдни документи, които не доказват собственост. Същата работа като Виваком и каналната мрежа.

Проблема е, че тези съоражение са строени от нашите бащи и дядовци и с техните пари, като са били държавна собственост. По онова време държавната собственост не се е актувала и следователно няма никакви документи за собственост и въвеждане в експлоатация.

 

При това положение ЕРП-то неможе да бъде страна по договор за наем, тъй като не е собственик на обекта на наема и всеки договор би бил нищожен.

 

Аз получавах такова писмо, върнах им отговор (писмен) да ми покажат документ за собственост, че те са страна по договора и съм съгласен за сключване на договор с истинският собственик на съораженията. Декларация от рода на Вивакомската, че дадено нещо е включено в ДМА на дружеството единствено може да послужи пред чиновниците общината с оглед да се изгради проект и разрешение за строеж.

 

А що се отнаса за резането на кабелите, нека от ЕРП-то да си прочетат добре НК относно кой какво има право да премахва, било то и незаконно построено, също така и наказанието за повреда на телекомуникационно съоражение. Те Вивакомците затова и наемат подизпълнители да режат чужди кабели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.