Jump to content

Помощ


Recommended Posts

Здравейте. Чисто нов съм в този форум и направо отварям нова тема, защото ми се налага съвсем бързо да измисля решение за единия от началниците на фирмата. Той живее в огромна къща, която на всичкото отгоре има и доста бетон. Всичките му устройства са Apple, дори и рутерът му, обаче нещо обхвата му се губи на доста места из къщата и ще го маха. Иска да му сложим някакъв рутер, който да има стабилен обхват навсякъде из къщата. Бивши колеги ми препоръчаха Mikrotik, но до този момент не съм се занимавал и реших направо да ви помоля да ми препоръчате конкретен модел, който би ми свършил работа. Парите са без значение. Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисли да сложиш не едно а няколко устройства из къщата..аз бих ползвал това : http://www.vesuviustreamline.com/product/ubiquiti-networks-unifiap.html ако няма пуснати кабели нещо подобно : http://www.altech.bg/bg/product/30145

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами няма пуснати кабели и както разбирам не иска да се пускат нови. "RB951G-2HnD" би ли могъл да ми свърши работа. Например с допълнителна антена с удължителен кабел, която да е поставена някъде из къщата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Всичките му устройства са Apple, дори и рутерът му, обаче нещо обхвата му се губи на доста места...

 

Рутерите на Apple работят много добре. Разбира се, не са предвидени за "шефски" апартаменти. Ако сложиш още 1-2 из къщата - ще оправиш обхвата.

 

P.S. Има и мощни решения на Микротик и др., но ако шефът ти няма нужда от трета ръка или сам да си свети в тъмного - не му трябват. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Не знам как си стигнал до заключение че продукт на гризаните работи добре с безжична мрежа, но как да е 

Поткрепям решението с unifi-тата + TP-Link TL-PA2010PKIT

или само TRENDnet TPL-310AP или Planet PL-510W-EU които директно идват с wifi вградено щракаш в контакта и толкова

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли, че "RB951G-2HnD" не може да ми свърши работа ? Питам, защото не съм наясно как да направя мрежата с тези устройства ( TRENDnet TPL-310AP и Planet PL-510W-EU ). Ако например взема 1 бр. RB951G-2HnD" и за всяка стая по едно TRENDnet TPL-310AP, което обаче да се закача по безжичен път към RB-то това няма ли да ми свърши работа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

рутера си ти е рутер той ще свърза устройствата към доставчика 
а тея за контактите се закачват на него минимум чифт или един основен и няколко клиентски

но са згодни защото едното закачваш за рутера а останалите бодеш в контактите в стаите за клиенти 
които може да закачиш жично или безжично без сложни монтажни технологии

само си разцъкваш каналите да са различни а SSID-то еднакво и си свиркаш

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как си стигнал до заключение че продукт на гризаните работи добре с безжична мрежа, но как да е 

Поткрепям решението с unifi-тата + TP-Link TL-PA2010PKIT

или само TRENDnet TPL-310AP или Planet PL-510W-EU които директно идват с wifi вградено щракаш в контакта и толкова

 

PLC решението е наистина добро - лично използвам такова и е отлично за преодоляване на много стени.

Пуска се много бързо и се поддържа лесно. Стига да имаш само една фаза в апартамента.

 

А по въпросът с гризаните - последните няколко които гледах - работят отлично, да не кажа невидимо за потребителите. Последното го настройвах за 16 компютъра безжично само веднъж са се оплаквали (измъкнали го от контакта по невнимание).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, благодаря. Тоест той може да си остане и с рутера, който има сега и само да купим няколко такива за контактите, като едно от тях трябва да е свързано с кабел за рутера, а останалите ще се вържат по безжичен път към него. Правилно ли разбрах ? Добре  де, а на този модел RB951G-2HnD вградената антена не е ли достатъчно силна, за да покрие голяма част от периметъра на къщата сам. Или поне не е ли по-силна от всеки един средностатистически домашен рутер ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

не объркал си се те се закачат през електрическата мрежа и излизат безжично или с лан,

т.е. устройството закачено за рутера се свързва с останалите по електрическия кабел.
Така пропускаш екстра окабеляването в некадърно прекараните кабели към контактите 
които не са с лан в розетката

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудно. Остава само да попитам дали има само една фаза в къщата. А да знаете какви мегабити могат да се прекарат през тези нещица ?  Въпроса е дали ще е достатъчно ефективно, защото не искам да го разочаровам.Значи ако направим следната постановка -  Ubiquiti Networks 300 Mbps Unifi AP след рутера, а след по едно от тези TP-LINK TL-PA511 във всяка стая, настройвам всичко да е с различни канали и едно SSID не би трябвало да имам проблеми ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Теоретически не би трябвало да има проблем,

освен ако няма някой китайски уред който да връща смущения или 

некачествено изградена ел мрежа без заземяване

инак ако ползваш безжични Powerline устройства унифито си губи смисъла

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.