Jump to content

Лаптоп към TP-Link TL-WR1043ND скорост на закачване


Recommended Posts

Колеги имам лаптоп Samsung NP-R538-DT01BG , които е с Wifi карта N стандарт до днес бях с рутер G стандарт и днес си купих TP-Link TL-WR1043ND , но сега се оказа че лаптопа ми се връзва на 72 Мбит/с и веднага след това отива на 65 Мбит/с и така остава . Рутера е на 300 Мбит/с на 40 мегахерца.
Опитах с всички драйвери които намерих и ефект няма. Картата на лаптопа е Broadcom.

Ето снимки на картата опитах какши ли не драйшери юетох какшо ли не и пак нищо нестава , шеюи си мисля да търсч да си купа друга само и само да си реша проблема.

http://windowsfixup.com/2009/05/latest-broadcom-drivers-fix-windows-7-wifi-problems/

Предварително Благодаря.

post-3394-0-80060200-1370287006_thumb.jp

post-3394-0-98898100-1370287019_thumb.jp

Редактирано от 111111
некадърно заглавие
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Blueooth няма общо, като се напъне трафика си дига това е стандартно за WMM

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съжеление не качва колкото и да напъна трафика макс 3,5мб/с  когато сам на 1 метър от рутера. Blueooth е спрян и са изключени всички защити . Днес инсталирах 64-битов win 7  но разлика няма. Възможно ли е картата  да е дефектна или стар модел неподържаш такива скорости или просто нямам подходящия драйвер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз го имам същия рутер.....поиграх си настройките за криптиране и стигнах 150 Мбит/с, но лаптопа ми е сравнително стар...на жената е по нов Asus...на него се връзва на 300 Мбит/с

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което постигнах сега е закачане на 72кбит/с след това веднага на 65кбит/с и скорост на теглене 5,3-5,4мб/с на 50 см от рутера. Не мога и да разбера реално колко мбит/с е моята карта.

Да спомена че на кабел тегля с 9-11 мб/с

Редактирано от rosenmvr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето отговора от Samsung, на някой който ги е питал:
 

 

Dear Fred,

Thank you for contacting Samsung Electronics.

We understand that you want to know about the type of WLAN, its specifications and how many antennas are installed in the netbook.

Here follows the information you are looking for:

Type
DHXB-81, 802.11b/g/n 1x1 WiFi _ Bluetooth Combo card

MaxSpeed
72Mbps (Link Speed is only standard value, Actually value will decided by each environmant)

Interface
Half Mini card type

Chipset
Broadcom BCM4313 & BCM2070

 

 

 

Да подчертаем: MaxSpeed 72Mbps .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TL-WN823N-02.jpg

20 кинта и имаш 300Mbit :)

http://www.tp-link.us/products/details/?categoryid=240&model=TL-WN823N

 

И земи дръж по далече лаптопа от рутера, че ше изгориш нещо. От толкоз близо може само по-зле да стане , не по-добре >:D

Редактирано от MiPSus

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега изкара бирата ако имаш път на сам се обади да почерпя.

Колеги определено ще се сменя картата сега да попитам има ли значение каква марка карта ще сложа ?

Намерих следните карти , какво ще кажете за тях.

И да попитам дали тук в бг мога да си купя от някуде подобна на изброените по долу на поносима сума.

 

 

http://www.ebay.com/itm/BRAND-NEW-Intel-Centrino-Advanced-N-6230-62230-WiFi-Bluetooth-Combo-Card-L-K-/261225688092?pt=US_Internal_Network_Cards&hash=item3cd243ac1c

 

http://www.ebay.com/itm/Samsung-NP700Z7C-iNTEL-WIFI-Wireless-Card-N6230-6235ANHMW-649E-62230ANH-H166-/370790317506?pt=US_Internal_Network_Cards&hash=item5654d33dc2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Това нечетенето е бич неземен 
картата ако е 150 мегабита то тогава имаш 
150/2-20% сметките оставям на тея дето могат да смятат

 

п.с. кой идиот на 50 санта от рутера ползва безжична привсе че има пач кабел в комплекта

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мисля че тук не е мястото да се обиждаме  или това просто ти е маниер. Доближаването до рутера е за да видя каква е максималната скорост с която мога да достигна , за да си направя груба сметка за скороста или 5,4 * 8 =43,2 кбит/с за разлика когато съм в другата стая 3,6 * 8 = 28,8 мбит/с. Все пак остава казуса за избор на нова карта.

Редактирано от rosenmvr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

И пак опираме до четенето,

Дали си прочел какво е WMM, не си. 

Дали карта на лаптоп работи постоянно на макс, с четене ще откриеш че не. 
Дали ако 2 карти са на изключително близко разстояние ще работят на макс,
пак с четене ще достигнеш че ще се зашумят и ще падне скоростта. 

Ако смяташ че като не четеш ще прозреш нещата, това няма да стане. 

Направи нещо да го промениш, а не да смяташ че те обиждат.
В случая сам се обиждаш понеже мързела е надделял на желанието за образование.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега 111111 тук не говорим за мързел или нещо подобно , просто не всеки има задълбочени познания в една или друга свера. Мисля че съм си направил труда да прочета доста преди на напиша пост в форума. Но никъде не можах да намеря отговорите на випросите си. Истината е че не съм запознат с нещата които ми казваш , но аз съм човек който учи от практика , която в този случаи ми пказа че когато съм по близо скороста ми е по голяма , което реално ме интересуваше за да преценя колко кбит/с е моята карта преди колегата преди няколко поста да ми потварди че е 72 кбит/с.

Колега помисли реално не всеки трябва да разбира от всичко и аз също знам колко е дразнещо да отговаряш на тъпи въпроси на хора които не са си мруднали пръста за да опитат да го научат а искат всичко на готово, но определено този случаи не е такъв. А относно обидите мисля че има разлика между иречената от теб обида и човек които се опитва да научи нещо дори и по начина проба грешка. Ако не знаеш това точнопо този начин са постигнати най добрите резултатти в много сфери. Въпроса е от коя стълбичка на познанието в дадена сфера гледаш.

Редактирано от rosenmvr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Поне сигурен ли си че няма още хора на канала който си избрал?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да сам са на канала. От всичко стигам до извода че картата ми е 150 мбит/с а показва че е закачена на 65 мбит/с. Поправиме ако греша 150/2= 75 за всеки канал. 75 - 20-30% загиби - 52мбит/с което приблизително е равно на скороста която постигнах от 5,6 мб/с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.