Jump to content

600MHz-вия SEXTANT G 5HPnD


Recommended Posts

  • Администратор

Какво всъщност е WDS:

 

Wireless Distribution System (WDS) е система, която позволява безжично свързване на точки за достъп в стандарта IEEE 802.11
Тя позволява безжичната мрежа да разшири използването на множество точки за достъп без традиционното изискване на кабел. Забележителното предимство на WDS в сравнение с други решения е, че той запазва MAC адресите на клиентите в цялата мрежа между точките за достъп.

 

На практика:

В AirOS ако конфигурираш точката на bridge без опцията WDS (Transparent Bridge Mode) киентите които се намират зад нея излизат само с един MAC адрес който всъщност е на точката за достъп.

 

В RouterOS комбинацията Bridge => Station Bridge не е нужно да се активира WDS за да излизат клиентите с техните MAC адреси. Тоест в RouterOS point-to-multipoint без активиран WDS и клиентите и точката за достъп работят абсолютно прозрачно но всеки пакет от клиент към друг клиент преминава задълнително през точката за достъп докато с активиран WDS клиентите се свързват помежду си ако са съседи. От тук и логиката, че пада скороста (макар това не винаги да е така)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

point-to-multipoint без активиран WDS и клиентите и точката за достъп работят абсолютно прозрачно но всеки пакет от клиент към друг клиент преминава задълнително през точката за достъп докато с активиран WDS клиентите се свързват помежду си ако са съседи. От тук и логиката, че пада скороста (макар това не винаги да е така

 

Колега , при PtMP както и да го вътриш трафика между стейшъните минава през AP-то >:D >:D>:D демек гъзо ти е се отзад!

WDS ни дава L2 прозрачност , която при Mikrotik е постигната чрез техен метод т.е. режим bridge(ap-bridge) <--> station-bridge т.е. в случая отгоре му да пускаме отделен WDS е ненужно и само може да пречи.

 

Общо взето Miktorik залагат на решението 802.11 N режим bridge->station-bridge и отгоре NV2 като TDMA протокол.

И да това работи, колкото и да не ми се вярваше :)

Редактирано от MiPSus
  • Харесай 1

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Колега NV2, TDMA и N нямат нищо общо с WDS, грешката ми е, е съм написал клиентите (незнам защо, просто бързах) а правилното е AP или че WDS работи между точките за достъп. WDS можеш да вържеш само с A , без N, без TDMA и NV2 ...

 

(макар, че има и station-wds но кой пък го изплзва)

Редактирано от samyil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ми се вижда много изолирано откъм влага.има ли начин за допълнително изолиране без нарушаване на работата му?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера го взех и още не съм го сложил,но капака от зад не се затваря много плътно ми се струва и при дъжд или мъгла може да е проблем.някаква информация относно настройка може ли да даде някой?в нета намерих само техническа характеристика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз с много мъка извадих на 8 км зорлем общо 80-90 мегабита и съм почти на 100% убеден, че това си му е максимума на устройството... с толкова малки антенки не ми се вярва да има начин да извади повече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз с много мъка извадих на 8 км зорлем общо 80-90 мегабита и съм почти на 100% убеден, че това си му е максимума на устройството... с толкова малки антенки не ми се вярва да има начин да извади повече...

можеш ли да ми дадеш малко документация за настройките?

80-90мбит за 8км. мисля,че е много добре.ако могат да се сложат по сериозни антени към устройството ще е още по добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опитах няколко пъти да влезна в настройките,но доставчика е сложил нова парола.след тези няколко опита не мога изобщо да стигна до юзер и парола дава,че не може да се отвори страницата а пинг до IP- то има и интернет също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.