Jump to content

UPS и UPS monitor для mikrotik


Recommended Posts

  • Администратор

украинска

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеца по-късно ...

Колеги, нещо подобно на българския пазар няма ли. Без мониторинга. Трябва ми да храня 2 борда и акумулатор 7ач. Т.е. предполагам нещо 3Ампера 13.6-14В би било достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кога ти трябва ? В момента го тестваме ( без мониторинга ). Може и с по-корав акумулатор но максималната консумация трябва да не е над 3,5А 8) При около 14В . ( При липса на акумулаторите ) т.е. тогава пак работи но само като захранване. С акумулаторите максималната може да е дълеч по-висока но все пак не трябва да прекалява :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.hobbykit.dir.bg/hobbyb/h1506.html гледам и тези имат нещо готово.само един траф му трябва.  притеснява ме единствено ако се случи да се резреди акумулатора до под 11в(т.е. по-дълго време няма ток) или дори падне до 0 какво ще се случи при пускането на 220-те волта. ще тръгнат ли бордовете?

иначе ще се прави монтаж на 1ви или 2ри и все по-безмислено ми се вижда на такива точки да слагам упс да прави 220 и после пак да го намалявам.

едит: ако има нещо да изключва под 11в също би било добре.

edit2: eto ne6to gotowo : http://www.gassense.eu/bg/products/PS24-3 но немога да му намеря цена.

едит3: това в етача е интересно но предполагам си го гледал защото си писал във форума в който го намерих

12V_UPS.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то това.... нензнам! Мислим го с Импулсни стабилизатори. Тъй като при тия токове и волтажи тоя линейния който е на линка... Ще му трябва сериозен радиатор. А и импулсния си е къде - къде по-устойчив и най-важното рядко пуска по-високо напрежение в изхода при гърмежи 8) . Като ще има и с опция за изход 5V/2A за медиа. Идеята е да се направи супер евтина точка от типа на (медия + 2-3суйча) с едно захранване без нужда от UPS. Защити по ток и пренапрежения в 2 те посоки.

п.п. 12V UPS.pdf ... Да даже и си загубих 1 седмица от живота с за да го подкарам да работи по някакъв начин ама то пак никак не работи...

За едит2 това... го има на едно място където подържаме едни измислени станции... Превключва с реле, което мен не ми харесва.. Идеята е да няма комутация :D . Която е предпоставка малко или много за проблеми от рода забиване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

едит: ако има нещо да изключва под 11в също би било добре.

Явно не четеш редовно форума, точно този въпрос е обсъждан приложих даже и схеми. Потърси! 8)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, бях пропуснал че има вече окончателно работеща схема с хистерезис(Контролер за акумулатор) но съм на път да се откажа от това, бордовете работят и на 8-9В и съм по-склонен ако се наложи да сменям по-често акумулатора когато го скапе отколкото да имам даунтайм. На тази точка има не повече от 5-6 прекъсвания годишно(офицялните профилактики дет уж правят) които са продължавали по цял ден. Всичко друго е било кратковременно по няколко минути до час. Още повече борда може да следи напрежението и стигнели 10 волта да даде дизейбъл на безжичните карти и така консумацията ще падне няколко пъти(3W).

Сега обаче друго ме притеснява, гледам схемата на хобикит и това съпротивление дето ограничава тока на зареждане(R6) на акумулатора няма ли да ограничава и тока при консумацията от борда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Тоя резистор е предвиден за ограничаване на тока на заряд на акумулатора и при рязряд на батерията също може да загубиш енергия заради него, зависи от консумацията на товара. Не мисля, че тая схема е много подходяща в случая, по - добре е да комбинираш отделно зарядно за акумулаторите и отделно захранване на бордовете, като няма да слагаш ограничение на разряда ще е необходим само един диод между двата + .

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно ...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.