Jump to content

Купува Сплайсер


Recommended Posts

Здравейте Колеги,

 

Наскоро взех решение да си закупим сплайсер втора употреба. Моля ако някой има заинтригуващо предложение като цена към качество да пише. Цената е определящ фактор.

 

Оптичката която ще сплайсваме е само за Eternet Мрежа ( не пускаме кабелна ТВ) работиме основно с 4, 8,12 , 24 влакнести оптики на разтояния не повече от 8 километра. Моля пишете ако имате и съвети към какво да се ориентираме.

 

Благодаря ви предварително

 

Поздрави !!!

Редактирано от ostrieto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дена ми пристигна сплайсера,  DVP730 новичък от китай,  седна на 5300 лв. преди съм заварял с такъв около 150 заварки, не е от най добрите ама и цената му е определяща, интересното на този който получих преди няколко дена е че печката му е с цял капак не с 3 отделни части 

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

тоя DVP730 в екском в момента при плащане авансово 100% е за 4999лв :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си губи времето с машина втора употреба.Вземи под наем нов хубав - фуджикура 60с примерно и си свърши работата.Ако имаш много работа направо си вземи нов кореиски.http://www.kst-bg.com/667/15-%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D0%BF%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%BE%D1%82-inno-instruments/

Това примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Искам да изкажа искрените ми благодарности към всички за бързите отговори и предложения.



Не си губи времето с машина втора употреба.Вземи под наем нов хубав - фуджикура 60с примерно и си свърши работата.Ако имаш много работа направо си вземи нов кореиски.http://www.kst-bg.com/667/15-%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D0%BF%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%BE%D1%82-inno-instruments/

Това примерно.

 

Здравей valvi , имаш ли представа колко е цената на слайсера от линк-а който ми прати ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е за чий му е кура 60-ка за маса пари?

Гледам си сметката при мен за следващите 4 месеца ще има между 3500 и 4000 заварки и няма да мога да я избия.

С цената на работника месечно.. излиза, че съм вътре. Дори да я продам след приключването на работата пак е на кантар ;)

 

 

(естествено аз съм на последно място във веригата... подизпълнител на подизпълнителя)

 

Това е положението. Няма сметка от хубава машина ако нямаш подсигурена работа и сигурно плащане в срок на свършеното.

 

Ако съм доставчик вместо да плащам 1к заплата + машина + материали + бог знае още какво.. Давам тия 1000 лева на кой да е в комплект с муфите.

Като свърши се смята и доплаща. Евтино, бързо и няма нужда да се занимаваш с каквото и да е. За една година само със заплатата на сплайсаджията

ще направиш всички трасета без дори да стъпваш. Просто е.

Редактирано от Mile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Искам да изкажа искрените ми благодарности към всички за бързите отговори и предложения.

 

Здравей valvi , имаш ли представа колко е цената на слайсера от линк-а който ми прати ?

Тоя сплайсър струва около 15-17 хилки в България, ето ти адрес на тая машина от вънка

 http://www.efibertools.com/inno-ifs-10-fusion-splicer/

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mile според мен е прав ,ако не се занимавате почти професионално няма смисъл от нови скъпи машини.Второ мое мнение че китайски корейски и прочие не са професионални,стават за няколко хиляди заварки,но проблема на всички тях е че качеството на заварката е ниско,вижда се на дисплея след заварка че всичко е ОК ,но на практика заварката дава затихване.Работил съм доста с DVP730,аз лично няма да  си купя никога такъв,нито Иното(кореиския).Друг проблем с новите Фуджикура 60С ,ами кофти ама са китайски ,за да разберем кои е оргинален кои не ,закачаме  СД диска (трябва да е към машината комплект) ,вързване компютър и сплайсъра към интернет следваме инструкциите за upgrade на софта на Фуджикурата ,и ако след префлаш на софта сплайсъра още работи значи честито оргинален е,ако почне да дава ядове Сорррии,китаиче е....общо взето засега само така мога да разпозная оргиналната 60S от Китаиската.

Това е мое мнение и не само ,а даже съм го пробвал,изводите са си ваши.Аз лично бачкам с стар модел на Фуджикура ,но е оргинален ,ядове никакви както и заварките са като по учебник,(Тест заварка с ОТДР).

Редактирано от space
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mile според мен е прав ,ако не се занимавате почти професионално няма смисъл от нови скъпи машини.Второ мое мнение че китайски корейски и прочие не са професионални,стават за няколко хиляди заварки,но проблема на всички тях е че качеството на заварката е ниско,вижда се на дисплея след заварка че всичко е ОК ,но на практика заварката дава затихване.Работил съм доста с DVP730,аз лично няма да  си купя никога такъв,нито Иното(кореиския).Друг проблем с новите Фуджикура 60С ,ами кофти ама са китайски ,за да разберем кои е оргинален кои не ,закачаме  СД диска (трябва да е към машината комплект) ,вързване компютър и сплайсъра към интернет следваме инструкциите за upgrade на софта на Фуджикурата ,и ако след префлаш на софта сплайсъра още работи значи честито оргинален е,ако почне да дава ядове Сорррии,китаиче е....общо взето засега само така мога да разпозная оргиналната 60S от Китаиската.

Това е мое мнение и не само ,а даже съм го пробвал,изводите са си ваши.Аз лично бачкам с стар модел на Фуджикура ,но е оргинален ,ядове никакви както и заварките са като по учебник,(Тест заварка с ОТДР).

 

Ами занимаваме се професионално ( в смисъл че имаме изградена мрежа с доста оптични точки). Досега сме ползвали външни фирми за да ни сплайсват но искаме да имаме под ръка нещо за по бърза реакция. Space ти с какъв сплайсер работиш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами занимаваме се професионално ( в смисъл че имаме изградена мрежа с доста оптични точки). Досега сме ползвали външни фирми за да ни сплайсват но искаме да имаме под ръка нещо за по бърза реакция. Space ти с какъв сплайсер работиш ?

Всички които се занимаваме с мрежи работим професионално,идеята ми е че зависи какъв тип мрежа правим,аз наблегнах на FTTB ,FTTC и FTTH ,на система PON. Невъзможно е да правиш такава мрежа без добра машина, защото гоним всяко децибелче затихване.

Но ако просто правим обикновенна оптика с медий ,няма кво да се "вталясваме" на заварките,та идеята ми е че аз всеки ден заварявам ,може и една заварка ,но трябва да е качествена.Но ако правиш годишно 100-300 заварки дали си заслужава,да инвестираш 5-6-10к?

Машината която ползвам е ФУДЖИКУРА 16 ,да стара е на 10 години,работил съм и с наи-скъпата (може би,може и единствена в БГ) ,Fudjikura 60R, има няма само 18к долара е.

Причини поради които предпочитам по старите сплайсъри:(маркови)

Наличие на  датчик за външна температура,датчик за атмосферно налягане и датчик за влажност на въздуха.

Ще попитате защо са ни тези "екстри" ,просто е заради самата заварка,няма да обяснявам ,които го интересува да намери литература и да почете защо.

Недостатъци:

Обикновено изхабени батерии,но не е болка за умиране, и по бавно заварява (една заварка 5-10 сек.)

 

Новите машини нямат нищо общо с старите при тях ,софтуера е по бърз,липсват всички изброени датчици,самата заварка се пресмята на основа пикселизация на влакното.Т.Е. камерите 2 на брои сравняват влакното 400 пъти увеличение за неточности в сряза, както и X и Y ,правят наместване на Ядрото на оптиката и пуска искра. Обяснявам го с две три думи....

 

Накратко обясних разликите,изводите са си ваши , в моят опит това съм забелязал не претендирам за точност на информацията както и за гениалност.

 

Относно бързата реакция,ако не работим с големи оптики мисля че работа ни върши и механичният сплайс ,даже някои от тях са за многократна у-ба.

Днес се присетих даже за един американски саит,погледнете цените на старите машини и ги сравнете с новите,разликата е малка,а защо?

 Погледни ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички които се занимаваме с мрежи работим професионално,идеята ми е че зависи какъв тип мрежа правим,аз наблегнах на FTTB ,FTTC и FTTH ,на система PON. Невъзможно е да правиш такава мрежа без добра машина, защото гоним всяко децибелче затихване.

Но ако просто правим обикновенна оптика с медий ,няма кво да се "вталясваме" на заварките,та идеята ми е че аз всеки ден заварявам ,може и една заварка ,но трябва да е качествена.Но ако правиш годишно 100-300 заварки дали си заслужава,да инвестираш 5-6-10к?

Машината която ползвам е ФУДЖИКУРА 16 ,да стара е на 10 години,работил съм и с наи-скъпата (може би,може и единствена в БГ) ,Fudjikura 60R, има няма само 18к долара е.

Причини поради които предпочитам по старите сплайсъри :(маркови)

Наличие на  датчик за външна температура,датчик за атмосферно налягане и датчик за влажност на въздуха.

Ще попитате защо са ни тези "екстри" ,просто е заради самата заварка,няма да обяснявам ,които го интересува да намери литература и да почете защо.

Недостатъци:

Обикновено изхабени батерии,но не е болка за умиране, и по бавно заварява (една заварка 5-10 сек.)

 

Новите машини нямат нищо общо с старите при тях ,софтуера е по бърз,липсват всички изброени датчици,самата заварка се пресмята на основа пикселизация на влакното.Т.Е. камерите 2 на брои сравняват влакното 400 пъти увеличение за неточности в сряза, както и X и Y ,правят наместване на Ядрото на оптиката и пуска искра. Обяснявам го с две три думи....

 

Накратко обясних разликите,изводите са си ваши , в моят опит това съм забелязал не претендирам за точност на информацията както и за гениалност.

 

Относно бързата реакция,ако не работим с големи оптики мисля че работа ни върши и механичният сплайс ,даже някои от тях са за многократна у-ба.

Днес се присетих даже за един американски саит,погледнете цените на старите машини и ги сравнете с новите,разликата е малка,а защо?

 Погледни ТУК

 

Изпадна ми една Fujikura 16S и я купих. Обаче имаме проблем с сплайсване на пач корда към оптика при правене на карйна точка. Колега може ли да ми кажеш при Теб има ли такива проблеми и ако да евентуално решение. Порблема се изразява в това че оffset-a е много голям и примерно от 50 опита правиме една заварка което ни коства доста нерви и време Има ли значение на колко мм е сряза ( колко трябва да бъде ? ) . Благодаря предварително.

Редактирано от ostrieto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчисти добре V-канала ,това е канала които фиксира влакното преди електродите ,понякога е попада прашинки и влакното не ляга добре.

Честито за машината ,само да те предупредя ,понякога някои от моторите не издърпва влакното,не се притесняваи малък  фабричен дефект няма оправяне само рестарт на машината.Другото което се сещам ,с какъв нож режеш, почисти го с спирт и него.А наи добре прати телефон,ако мога че помагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

space го е казал най-точно.

Ако правиш ПОН - децибелчето си е децибелче.

 

 

Не съм съгласен само с липсата на датчици в новите сплайсъри. Всеки уважаващ себе си спласър трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да има датчици за: Влажност, Температура и Атмосферно налягане.

Без тях, дъгата която ще пусне през електродите е въпрос на случайност. Както и успешната спойка.

 

 

По темата: Втора уптореба - голям риск си е. По-добре нов китайски (внимавай за датчиците да ги има) отколкото разнебитен марков.

Редактирано от smacker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен само с липсата на датчици в новите сплайсъри. Всеки уважаващ себе си спласър трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да има датчици за: Влажност, Температура и Атмосферно налягане.

Без тях, дъгата която ще пусне през електродите е въпрос на случайност. Както и успешната спойка.

 

 

По темата: Втора уптореба - голям риск си е. По-добре нов китайски (внимавай за датчиците да ги има) отколкото разнебитен марков.

За наи голямо съжаление колега,китаиците нямат такова нещо калибровката на силата на искрата е полуавтоматично без датчици,говоря за: DVP730 ,Fujikura -60s и 60R, както и Sumitomo (не помня точния модел,от по новите) ,китаиското производство .По горе съм описал как да ги познаем,може да попитате и в КСТ,предполагам ще ви кажат същото.Работил съм с всичките тези модели ,затова и казвам моите впечатления.

П.С. Маи наспамихме обявата,не е тук раздела....

  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.