Jump to content

Законово издържано захранване на оптика.


Recommended Posts

Здравейте колеги,

имам следната дилема. Имам пуснато оптично трасе под земята със всичките му разрешителни и т.н. Ама преди време не сме мислили как ще захранваме кутиите и сега изникна проблема. Въпроса ми е някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и как може да се пусне допълнително кабел и това да бъде одобрено от строителния надзор. Мога да ги захраня и по ФТП, но като ми дойде проверка ще го ям.... Говоря за 60 волта в подземни тръби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мрежата си е лично твоя трябва да има определени изисквания за тока. Не помня какви бяха.

В каналите на БТК максимума e до 60VDC / 300W. Но мисля че оптиката ти трябва да е с "вградени" токови кабели и да е в отделно HDPE.

БТК така пускат по цялата си подземна мрежа тук при нас, където не е PON

И винаги остава варианта да се договориш с енергото/домоуправителя и да пускаш ток от мазите на всеки блок до кутията ти там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи под внимание, че много често тези шахти се наводняват и не трябва да се прекалява с напрежението. По стандарти не се пуска над 48V.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз 60В ползвам и нямам намерение да пускам по-голям волтаж. А варианта с мазите не е много удачен, защото, ако трябва да се плаща наем на всеки вход заради тока къде ще му излезе края.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

както и да го погледнеш си излиза рентабилно сам да си носиш тока. Дори 5лв да плащаш на вход което всеки от входа ще мрънка, че харчиш повече от колкото плащаш. Хубава работа ама Българска всеки иска да изкара пари от теб и да ти затрудни живота максимално.

Заваряш си оптиката пускаш си тока от оптиката с ток примерно чиста работа.

Постигаш автономност и стабилност!

Редактирано от cit
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема, е че оптиката вече е пусната и тепърва ще трябва да си реша проблема със захранването. Трябва да се пуска най вероятно гумиран захранващ кабел с някакви изисквания, ама проблема са ми изискванията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.