Jump to content

Reloadbg.com; Bullet HP - поразен или дефектирал ?


Recommended Posts

Generally does not mean 100 percent. Defects could happen.

ефект, занулени ли са ти контактите? Заземени ли са ти корпусите на рутерите, които имат метални корпуси? (рутербордове, компютри, Cisco-та... ) ?

В дата центъра са ми заземени според новите правила с трето жило на шукото .До колкото знам  няма вече "занулени"  ,а заземени. Конкретния булет е зад юпс заедно с едно 433ах и 2 нано които излизат директно от етхернета на рб433  ,а там не е  дефектирал порт когато е изгорял булета . А за металните кутийки на микротик досега съм виждалл само на crossroad да има заземителен извод.

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • ефект

    11

  • NetworkPro

    8

  • stormmaker

    3

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    3

Hello,

Dead LAN ports are generally caused by improper grounding at the customers site.No warranty -LAN ports.

Thanks,

Michael Ford

Ubiquiti Support Team

Ама изобщо не ме удовлетворява този плосък отговор от mr. Michel Ford . Е да обикновенните случеи и баба ги знае . Пратете го на производителя ! Ако не аз ще го върна . Поне да видя оригинален документ с ясни констатации.

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз опитвам да заземявам повечето бордове наприемр завинтвам жицата на винта на COM порта.

Имам една цака за откриване на енергия по корпуса, която може да се заземи: прекарвам обратната част на ръката и ако усещането е странно, все едно има отблъскване, не лепне - значи има какво да се заземи. След заземяване усещането е на нормална гладка повърхност.  :P Работи с метални корпуси, боядисани метални корпуси и стъклото на мониторите.  8-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не изполваш отворите на борда за монтаж.. те са си към маса.А за този цака няма да е зле да мериш и с уред спрямо зануляване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз опитвам да заземявам повечето бордове наприемр завинтвам жицата на винта на COM порта.

Имам една цака за откриване на енергия по корпуса, която може да се заземи: прекарвам обратната част на ръката и ако усещането е странно, все едно има отблъскване, не лепне - значи има какво да се заземи. След заземяване усещането е на нормална гладка повърхност.  :P Работи с метални корпуси, боядисани метални корпуси и стъклото на мониторите.  8-)

Ооо тази цака я практикувам много отдавна :) Но на този тип захранвания ако "жули" това може да е само от към етхера тогава заземяването е просто RG45FTP .И наблягам на думат а"заземяване".

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Аз съм имал случай на адно АП 5+2.4Г , май Планет ,

му цъфна етернет чипа на 50 см кабел , вътре в помещение, зад ЮПС . Просто си сдаде багажа.

Беше гаранционно, ама аз го бях отварял, та стиснах зъби и преглътнах почти 400 лв (щото това беше мнооого отдавна).

Та понякога горят портовете без причина. Особено пък ако чипа е IP едиколко си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Констатациите са 2 думи няма лан няма гаранция правило на всеки производител и от наша страна е така. Направихме ви отстъпки равностойни на този буллет, сменихме ви кабел който бяхте поръчали по грешка с друг модел. Сега за благодарност ни оплювате. Бяхме достатъчно отзивчиви и обиди търпяхме които не публикувахте към разговора който е личен и мястото не му е тук!

Днес ще ви го върнем обратно булета. Това е от нас т.7 1.      Не работещ порт LAN, WAN се счита, като не гаранционно събитие.

Да извинявам се за болезнените обиди и оплюване даже днес ви пратих още един клиент , но щом искате така си го тълкувайте.Нещо което искам да знам и не само аз относно гаранционните условия? Какво покриват те и къде можем да се запознаем с тях?

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Армения. Произволно избрана църква? ;)

не е там ето тук е: http://www.armenskipop.net/

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаранционни условия

http://www.reloadbg.com/garancia.html

Първите две точки са формални не ги изискваме. Ремонта отнема рядко  повече от 1 ден разбира се когато е възможен такъв или се подменя веднага ако отговаря на условията.

Получех булета обаче пак ще ви го върна тъй като липсват два кондензатора и един резистор а така не е рендо да го пращам на производиетя.

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Части на аванта ;D

И производителя може да кажат "дефектирал е чипа, и какво от това, случила се е дефектна бройка, не се покрива от гаранцията" :) Бе кажи им да слагат охлаждане на чиповете поне :) И да си подобрят там селектирането на елементите. Не пречи да им се понакараш малко на Ubnt :) Да не би да си помислят че всичко работи много добре и да се отпускат. Да се стягат и да оправят там колкото и малко косури да има хе хе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това всяка година от горещините е. А сега и криза плюс тва, избори идват, ще има изцепки.

Ще си купя каска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма сага с този Булет, признавам. Днес случайно, гледайки софийския дъжд, се зачетох.

Моля, прати ми го на мен този развален булет, а аз ще ти изпратя нов или ремонтиран....все тая, нали ще работи :) (избори идат!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.