Jump to content

Алтернатива на TL-SG3109


RudY-ElectriC

Recommended Posts

Здравейте, някой да предложи някаква алтернатива на спрените от производство TL-SG3109, или някакъв друг управляем 8 портов гигабитов сВич, може да е без "SFP"

 

 

Благодаря 

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от ... - Mikrotik RB260GS (работи и с SFP-T и става 6 портов) или RB250GS

от Видеомакс - GS-1310 - 10-портов 10/100/1000 SFP Web Smart Switch (8-порта 10/100/1000 TP(RJ45) и 2-порта 100/1000M SFP)

от КСТ - HT-8SFP 8 портов интелигентен суич (7 x 10/100/1000 + SFP) (работи и с SFP-T и става 8 портов)

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах TP-Link TL-SG3210 - справя се най-добре и има най-много възможности (спрямо предходните).

Редактирано от hgd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) аз гледах точно тоя sg3210, щом става супер  

 

Благодаря

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) аз гледах точно тоя sg3210, щом става супер  

 

Благодаря

С последните софтуери има loopdetection (който работи дори :) ) и конфигурацията е текстова (а не двоична както в повечето китайски).

Бях пуснал тема тук - може да я погледнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Темата я четох преди време, сега гледам има и новости, благодаря за инфото 


от ... - Mikrotik RB260GS (работи и с SFP-T и става 6 портов) или RB250GS

 

За съжаление RB250GS в България го няма, а е толкова удобен за места с ограничено място

 

Да знаеш нещо с подобни размери и функционалност :)   

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление RB250GS в България го няма, а е толкова удобен за места с ограничено място

 

Да знаеш нещо с подобни размери и функционалност :)   

Ами аз ползвам RB260GS, дори и да не ми е нужен SFP порт. При него може да имаш тагнат и нетагнат трафик на един и същ порт.

Друг вариант, може би малко по-добър е RB750GL с бриджване.

Други подходящи скоро май не са се появявали ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам за RB260GS как се държи по горе прочетох че е 6 порта не е комбо порт . Аз ползвам тези на КСТ по горе които са писани но са големи дървета и греят яко а и проблеми ми правят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RB260GS е 5 медни и 1 SFP порта, всеки отделен (чипът е AR8327). Няма конзолен порт и телнет.

Температурно е по-добре от тези в КСТ - разликата е повече от 12 градуса в полза на 260GS.

Аз не съм усетил проблеми (освен, че съм "убил" няколко пъти и веднъж сам фирмуера при HT-7SFP) и с двата вида суичове - от какъв тип са при теб?

AR8327_DS_100.pdf

post-788-0-68920100-1373807305_thumb.jpg

post-788-0-98475000-1373807312_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при ping до server-a повече от 19000 не минава и пинга е на 30 40 ms като сложа имам един зиксел пада на 1ms и при download скоростта със зиксела е 110 115 MB/s с този на КСТ 80 90 и все си мисля че е от тази температура 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 с този на КСТ 80 90

При мои тестове суичът не можеше повече от 100-тина мегабайта.

Пинга да не те притеснява, щом минава 1500 байта (или 9000 байта, ако целият L2 сегмент е активирани Jumbo пакети). Много у-ва ограничават броя фрагментации на пинга и от там се получава този ефект.

За закъсненията работата е в латенцията на суича (получаване, обработка и предаване на пакет), буферите, филтри, дължината на кабелите и т.н.

 

При еднакви условия и суичове при 65507 байта с броадком чипове - имам 2-4ms закъснение, при Марвел - 7-10ms, при Атерос - под 30ms и при Vitesse - над 40ms.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.