Jump to content

Глобул "влиза" в играта


Recommended Posts

"Глобул" има намерение да доставя фиксиран интернет за частни абонати, съобщиха три източника на "Капитал" от сектора. Услугата ще се предлага и в пакет с мобилната.

Това ще става чрез мрежите на два независими оператора - NET 1 и "Спиди нет". Договорите за услугата вече са подписани с двете компании.

 

 

От 1 май започва сагата ГЛОБУЛ :(

За първи път ще има предлагане на услуги "Бял етикет" със Интернет от една фирма и Тв (Нетера) от друга.

Злите езици говорят , че Глобул ще търси договорки във почти цялата страна за да предлага интернет от свое име.

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно във Варна - Интербилд например.Нямат читава мрежа но имат абонати.Всъщност мрежата им можеше да мине за читава преди 5-6 години.За сегашните стандарти едва ли.Но имат бройка абонати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

аз имам впечатления от преди 5 години за интербилд като некадърници

с магнитче големия им видео архив
всичко останало мизерия

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук не иде реч за купуване, просто Глобул събира оферти за дадено населено място и си избира с коя/кои фирми ще работи. Така, когато Глобул подпише със свой клиент от този град договор за ПАКЕТ , то избрания доставчик ще го свърже и ще си получава парите от Глобул за него.

Ще стане като големите хранителни вериги(БИЛА, Кауфланд) , Глобул ще взема на клиента 12,80лв. от пакета, на теб ше дава 10лв. на месец , пък ти ако искаш , ако не - бачкай си сам на 25лв. пък конкуренцията мое и да приеме :( и така и двамата сте прецакани :)

Така се "окрупнява" и монополизира бизнес - чрез цена/договор и унищожаване на практическата конкуренция.



Към момента в София се предлага:

 

Мтел: Четворна услуга: Цифрова телевизия (40 канала) Интернет (30 Mbps) Домашен телефон, Мобилен телефон

месечна такса: 24,80 лв.

 

Виваком: Тройна услуга: Цифрова телевизия (40 канала) Интернет (20 Mbps)  Мобилен телефон

месечна такса: 25,90 лв.

 

Булсатком: Тройна услуга: Цифрова телевизия (60 канала два приемника) Интернет (24 Mbps)  Домашен телефон

месечна такса: 27,80 лв.

 

Близу: Тройна услуга: Цифрова телевизия (80 канала + аналогова) Интернет (25 Mbps)  Домашен телефон

месечна такса: 26,90 лв.

 

Телефонията има включени минути при всичките оператори. Иди се бори, па макар и на цената ни от 15лв. (трън в очите на конкурентите ни)

Клиента влиза в офиса да си плати GSM-a и го почват от вратата с думички като "изгодно", "промоция", "пакет", "безплатно" ...

... човека излиза с двугодишен договор в ръка ошашавен , а ти го чакай да му минат после да ти стане на теб абонат , че си много 'убав >:D

Редактирано от MiPSus
  • Харесай 1

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИБ да имат клиенти ? Имаха по скоро :)  Иначе съм на пълно съгласен с MIPSus но според мен тоя цирк няма да трае дълго.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, когато Глобул подпише със свой клиент от този град договор за ПАКЕТ , то избрания доставчик ще го свърже и ще си получава парите от Глобул за него.

И какво става, ако услугата не е със задоволителни параметри?

Клиента се жалва на Глобул, те препредават като релейка тикета, и клиента да му мисли.

Преди много време изпаднах в подобна ситуация при която два доставчика си прехвърляха "топката" взаимно, от тогава на това хоро не се хващам. Ако някой ще ми доставя свързаност, то задължително трябва да е през неговата инфраструктура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре да вдигнат цените всички оператори, ако ще успеят да предлагат качествена услуга на тази база.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... но според мен тоя цирк няма да трае дълго.

 

Няма да е дълго, само докато фалират малките , а от 4-5 големи се продадат/купят и станат 2 ;D

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това няма да стане според мен... Или не точно в такива мащаби. В момента аз пък виждам, че малките набират доста клиенти.

 

А относно "пренасочването на портове опс клиенти" то на истина ще стане една мешена скара. В 99% от случаите при големите това и сега е така, а си представям ако са отделни фирми.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че сега ще започне поредното облъчване с реклама през телевизора и насаждане в съзнанието на клиентите, че Интернета струва 10лв. , съответно ние като "монополисти" ги тресем, но само да дойде големия и "будет щастие".

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

"Будет щастие" през крив макарон 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата фаза на окрупняването, която почна някъде около продажбата на Мегалан, още не е приключила и войната все още е в областните и големи градове на БГ.

След това ще се правят по малките градове и чак след това вероятно и в селата (някой големи и сега поглеждат към селата).

Тези фази според мен ще отнемат още 2 до 3 години (може и повече, ако има много "големи" конкуренти по градовете).

До тези 2-3 години, има голяма вероятност не малка част от по-умните "малки" доставчици да се обединят и тогава ще стане по-интересен пазара. Да не забравяме, че "големите" са 7-8 доставчика, а малките (според КРС) са всички останали общо ~1150 доставчика - все още по-голямата бройка потребители се държи от "малките". Колко малки ще искат да се обединят, зависи колко са ги притиснали "големите" :).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Това няма да стане според мен... Или не точно в такива мащаби. В момента аз пък виждам, че малките набират доста клиенти.

 

А относно "пренасочването на портове опс клиенти" то на истина ще стане една мешена скара. В 99% от случаите при големите това и сега е така, а си представям ако са отделни фирми.

Те малките какво като набират клиенти, това няма да ги спаси, от започналото монополизиране, просто политиката на държавата е грешна и купена . Унищожаване на дребния бизнес!

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те малките какво като набират клиенти, това няма да ги спаси, от започналото монополизиране, просто политиката на държавата е грешна и купена . Унищожаване на дребния бизнес!

 

Това е вярно не само за нашия сектор - за последните 4-5 години са фалирали над 300 000 малки и средни фирми от водената политика (съответно и кризата е фактор, но не основен).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.