Jump to content
  • 0

751G -2HnD проблем с безжичната връзка.


highhighi

Въпрос

Здавеите колеги!

Имам следния проблем:

Взех си чисто нов 751G -2HnD,за да ми служи като домашен рутер. Пуснах, конфигурирах и тръгна. В момента има закачени само десктоп пц-по кабел и лаптоп -безжично. По кабела пц-то няма никакви ядове, по въздуха обаче връзката е ужастна.

post-3307-0-71913300-1366193135_thumb.pn

Това е на 3 метра от борда(дори непосредствено до него ситуацията е същата).

Безжичното устройство е леново X100e, не разполагам с друго в момента да тествам, но преди 2 дни с 740N нямаше проблеми.

Пинга се норализира за около 10секунди, когато направя каквато и да е промяна по кнфигурацията на картата на борда (опитвах с: смяна на честота, SSID, секщрити профила включително и с дефоулт. Резултатът беше нормализиране за не повече от 10 секунди и отново пинга нагое).

post-3307-0-18922100-1366193603_thumb.pn

Не сядам за пръв път пред микротик, но за пръв път се опитвам да пусна безжчна мрежа в домашни условия. Ще ви поажа конфигурацията, ако видите нещо нередно или имате предложенйе и съвет, помагаите.

post-3307-0-88599300-1366193746_thumb.pn

post-3307-0-74978600-1366193768_thumb.pn

post-3307-0-73236800-1366193769_thumb.pn

post-3307-0-78764000-1366193770_thumb.pn

Благодаря предварително!

Колеги, забравих да спомена, че имам безжична клавиатура и мишка на 2.4, но не са те. Извадих приемника от USB-то и батерийте от мишката и клавиатурата и нямаше резултат. Също така, че отново на лаптоп-а с кабел - няма пробеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Здавеите отново!

Оказа се бързата работа - срам за майстора, но никога не съм срещал подобен проблем:

Понеже нямах на разположение друго безжично устройство, направих си една фашка с backtrack и чудо - проработи.

Бозата под сейф мод и тя работи :blink: , в този момент лаптопа изписка, че се нуждае от ток. И сга вече останових, че с включен захранващ кабел лаптоп-а няма никкви проблеми, изкарам ли AC кабела и се почва 900<ms ??? . Странноо е, че имам този лап топ от повече от година и не е имал подобен проблерм. Това обаче е вече съвсем друга тема. Оказ се, че борда си е ок. Избързал съм с пускането на темата.

Все пак благодаря на включилите се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

активирай WMM на борда

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.