Jump to content

Скапване в мрежата на 2.4 Гх


Recommended Posts

От известно време взе да ми се скапва мрежата на 2.4 Гх. Пинга скача до небесата:

post-603-0-05737000-1365964311_thumb.png

В същото време върви някакъв мижав трафик:

post-603-0-79503200-1365964501_thumb.png

След рестарт на АР-то, се подобрява за известно време, до следващия път.

post-603-0-94354000-1365964544_thumb.png

Понякога се оправя и от само себе си, но това е почти всяка вечер за 2-3 минути по някълко пъти и е изключително дразнещо. Имам закачени и няколко устройства на 5 Гх и там сривове няма, когато се появява този проблем на 2.4

Главното устройство е Рокет М2, а клиенските са локо и локо М2. Невъзможно е да се закачат чужди, защото има ограничение по МАС, проблема явно е в някое от своите, но как да го открия? Изключвал съм ги едно по едно, спирал съм само торентаджиите и тъкмо, като си помисля, че съм хванал виновника, пинга пак скача.

Как да се справя със създалата се ситуация? Променял съм честоти, ограничавал съм скорости - резултат 0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а пробва ли да разкараш MAC защитата като се появи проблема само за теста,ако не помогне свали версията на фрима

Редактирано от Anatoli

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

А колко ти е разликата от най ниското до най високото ниво на закачване, ако е

над 20 децибела е време да си поиграеш с мощностите.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

локо и локо м2 тази ситоация много неми харесва или едното или другото

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, има и няколко различни устройства, прага на закачване е -70 dBm, но проблема е отскоро, а тия устройства са си открай време.

post-603-0-94310700-1365969138_thumb.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Май ти е време да слагаш второ АР

а и някакъв репитер имаш той не е от най помагащите за изчистване на ситуацията

ако си ги знаеш кой каде е начертай си една карта и виж как там дето CCQ ти е ниско ще излезе проблема

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CCQ-то е в рамките на 90-100 % навсякъде. Относно второ АР, има но е на 5 Гх. На тази мрежа няма да се закачват повече устройства. Възможно ли е скапването да се получава и от рутерчетата, с които всеки бръмчи вкъщи. Само който не се е сетил, той не си е сложил такова. Навремето ефира беше чист, като сълза, а сега е пълно с тп-линкчета...

П.П. Тези Airlive, три на брой са от самото начало на мрежата. Едното дори е моето :)

Редактирано от dabadaba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия или по скоро подобен проблем имах и аз ...

Провери ли когато има ъплоуд дали времената се качват и общото CCQ дали се понижава.

Усещам как "брутално" ще се включи MiPSus по темата >:D ....

При мене се оправи от само себеси така и не разбрах от какво се получаваха тези високи времена ....гледаш всичко е ОК CCQ и сигнали и хоп по някое време започват да стават 3000 ms.. (примерно) но и няма да е зле да си поиграеш с каналите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С каналите не помага, сега съм на 13-ти канал, защото масово използват първи. Преди бях на 6-ти, но вече има няколко тъпи линкчета на шести, на други канали по един двама, а на 13-ти съм само аз.

Съмнявам се да е от ъплоуда - ограничени са на 1 Мбпс. Наскоро засякох единия от торентаджиите да тегли на макс, за проба, аз също се закачих на макс и тогава нямаше срив, пинга си вървеше нормално.

Проблема е отскоро и като се затлачи, не върви нищо. Появява се предимно вечер.

Забравих да спомена, че всички получават интернет по DHCP, като локотата работят като рутери. Тези, с аирлива имат някакво рутерче след него, което раздава адреси.

Проблема е само на 2.4 Гх, защото на 5 Гх не съм забелязал да има затлачване и пинга до главния рутер, който е RB 750GL си е наред.

Редактирано от dabadaba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Имаш някой съсед с линксис или реалтек рутерче те са такива като микровълнови печки избиват от време на време

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че ми напомни - вкъщи съм с линксис. Бях забравил как се влиза в него и с каква ОС е. Оказа се, че последно съм му сложил опенврт. За всеки случай му намалих обхвата на 30 метра и повера на 13 dBm.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усещам как "брутално" ще се включи MiPSus по темата >:D ....

При мене се оправи от само себеси така и не разбрах от какво се получаваха тези високи времена ....

Ще изчакам :) не че слущате като ви се говори де :)

  • Харесай 1

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Милото ми линксисче! Откакто го разръчках, никакви проблеми! Пу, пу, пу - да не му е уроки...

Ще го сменям... някога, ма си ми е слабост. Първото ми рутерче, пък и беше на мястото на главен рутер някога. Беше се удавило с вода по едно време в кутията, та чак захранването изгоря, отворих го, поизчистих го и още си работи, но вече в хола. Чак не ми се вярва, че проблемите са били от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Да си не повярвам, изврачувал съм проблема ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.