Jump to content

въпрос за захранване


Momo

Recommended Posts

Здравейте,

искам да попитам 2 въпросчета

1. Имам един импулсен траф от 220>12 на 5.42 ампера към 65 вата, фирмен с него мога ли да захраня 1x rb750 1x switch и 2 АП-та tp-link например?

2. и за въпросните тп-линк те са на 3.3 волта как да сваля волтажа от 12 на 3.3 и, от къде да купя готови такива импулсни?

По мои сметки би трябвало да стигат ама, аз да попитам, някой с идеи за тез импулсни ?

Всичко това ще се намира на макс 10 метра от захранването ще го пускам с нещо като POE адаптори

Редактирано от Momo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. и за въпросните тп-линк те са на 3.3 волта

и какви са тези тп-линк на 3.3в? Нещо има заблуда ми се струва.

всичко ще стане със захранването

Редактирано от Tsunami
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и какви са тези тп-линк на 3.3в? Нещо има заблуда ми се струва.

всичко ще стане със захранването

едното АП е Buffalo WHR-G125 и адаптора е на 3.3волта 2 ампера и мисля да взема още едно обикновенно ТП-линк

А тези 10 метра ще са проблем ли то до микротика са 4-5 метра а до последното ап са почти 10 метра а това буфалото ще е на 2-3 метра и мисля всичко да е с ПОЕ.

Редактирано от Momo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв проблем няма да имаш, разстоянията ти са малки така че действай смело, ако ще ползваш ПОЕ адаптори внимавай с поляритета,

крачета 4, 5 са + (синия чифт) а крачета 7, 8 са - (кафявият чифт), това е по масовият стандарт, има и обратна версия но не е толкова разпространена.

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодария за съвети те, то буфалото е едно и ми служи вярно дълги години :)

gbdesign точно от страната на АП-то ще го сложа.

Някой с идея как да стане това от 12>3.3 волта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако захраниш въпросното бъфало по двата свободни чифта на FTP кабела пада на напрежение след 5-я метър ще е 0.35волта - 2.95 волта това са около 11% загуби и тия сметки са при 2 ампера натоварване

Ако пък си решил да слагаш 10 метра кабел положението е следното, пад на напрежението 0.7 волта - 2.6 волта това са около 21% загуби

И двата резултата са при използването на двата свободни чифта (СИН и КАФЯВ), които са около 0.5 квадрата на жило при свестен кабел

Но дори и при толкова нищожни загуби на напрежение бъфалото капризничи страшно много поради ред причини

Ако пък наистина кабела до него е само 2 метра няма да имаш проблеми

това е някакъв вариант за проблемът ти "iH3C0S3" 3.3 волта изход на 3 ампера, входящо напрежение (25/70)AC / (20/95)DC

ТУК го продават

Редактирано от RudY-ElectriC

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако захраниш въпросното бъфало по двата свободни чифта на FTP кабела пада на напрежение след 5-я метър ще е 0.35волта - 2.95 волта това са около 11% загуби и тия сметки са при 2 ампера натоварване

Ако пък си решил да слагаш 10 метра кабел положението е следното, пад на напрежението 0.7 волта - 2.6 волта това са около 21% загуби

И двата резултата са при използването на двата свободни чифта (СИН и КАФЯВ), които са около 0.5 квадрата на жило при свестен кабел

Но дори и при толкова нищожни загуби на напрежение бъфалото капризничи страшно много поради ред причини

Ако пък наистина кабела до него е само 2 метра няма да имаш проблеми

това е някакъв вариант за проблемът ти "iH3C0S3" 3.3 волта изход на 3 ампера, входящо напрежение (25/70)AC / (20/95)DC

ТУК го продават

благодария за отговора,

моето входно напрежение е 12 волта а както гледам това е за над 24 волта DC

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че ще е по-добре да си вземеш 2 тп-линка и да махнеш бъфалото. Така няма да даваш пари за дц-дц конвертор и ще имаш N стандарт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за разкарване на бъфалото

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за разкарване на бъфалото

И аз съм на това мнение. Не знам защо си усложняваш живота с това 3.3V. TP-link - a е на 9V , но той си работи безпроблемно на 12.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.