Jump to content

Препоръчайте решение за PTP връзка на 7км


Recommended Posts

Привет,

искам да изградя PTP връзка на разстояние 6.8км с оборудване което да поддържа поне 60Mb/s TCP/IP трафик стабилно. Пряка видимост и чисти зони (5Ghz).

По данните от различните производители могат да се правят непълни изводи, затова се обръщам към хора с практически опит - какво бихте препоръчали?

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от бюджета и дали искаш Full-Duplex или Half :)

За Half 2 панци с еднополярни облъчватели и Mikrotik Groove

За Full 2 паници с биполярни и RB711-G

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега panevdd доуточнявай се това са с големите паници нали 25дб иначаче за решението съм съгласен

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, с 25 dBi антени - пише го на снимката, а и връзката, която съм поставил, е към този модел. Предполагам, обаче, че и с по-малките антени ще може да се изгради такова трасе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, предполагам това е информация от реално работеща връзка, нали?

Наистина нещо такова исках да видя, защото по изчисления излиза, че и с по-малката антена (22dBi) връзката трябва да е 100%, но вероятно не е така.

Бих искал да попитам конкретно за тази връзка - каква е надеждността при различни метеорологични явления? :)

Благодаря!

Според мен с два броя NanoBridge M5 няма да имаш проблеми.

pd9q_438_u9clz.jpg

Зависи от бюджета и дали искаш Full-Duplex или Half :)

За Half 2 панци с еднополярни облъчватели и Mikrotik Groove

За Full 2 паници с биполярни и RB711-G

Благодаря, това звучи логично. Разбира се важен е и въпроса за бюджета. И при двата варианта (FD/HD) така сглобено от компоненти може би ще излезе чувствително по-скъпо от интегрирано решение като това което други посочиха (Nanobridge M5)? Може би има други предимства?

Единственото интегрирано решение от Mikrotik което май още не се намира е SEXTANTG 5HPnD - има впечатляващи характеристики за този клас, но може би на практика 6,7-7км ще са му много?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, линията е реално работеща и не съм имал никакви проблеми с нея дори и през зимата. Според мен с по-малките антени също ще можеш си осигуриш скоростите, ако условията са добри и ако няма някакви смущения в ефира, които да ти пречат.

Според мен разликата в цената не е чак толкова голяма, че да си струва да рискуваш, но все пак ти си прецени. Погледни и калкулатора на AirLink, може да ти е от полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 година направих грешката да купя 4 броя от въпросните недоразумения NanoBridge M5 с голямата паница. Първото изгоря на първата седмица , в последствие още 2 до 3тия месец и така последното си работи като клиент на микротик АП - 75% загуба...

И за това ти препоръчвам нещо което на 100% ще работи. Естествено избора си го прави всеки за себе си.

Англичаните имат доста хубав лаф: "Не сме толкова богати, че да копуваме най-евтините стоки" ;)

Иначе, да ще работи до по някое време някакси , евентуално :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

май не видях в заданието pps :) ама предполагам явно не са от значение, относно нанобриджа и аз съм имал проблеми в самото начало когато излезнаха на пазара направо лана им умираше още незакачени по кулите :) но вече се позакрепиха.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Аз ползшам Groove 5Hn от 2-те страни антените са Насочена антена- QLP30 на около 10 км по въздух и прекарва по 60 70 мегабита в посока

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май не видях в заданието pps :) ама предполагам явно не са от значение, относно нанобриджа и аз съм имал проблеми в самото начало когато излезнаха на пазара направо лана им умираше още незакачени по кулите :) но вече се позакрепиха.

Най-лошото е, че при изгорял LAN не признават гаранцията :-) , а то като се замислиш няма какво друго да му се счупи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.