Jump to content

Рутер до 300 лева


stentor142

Recommended Posts

Привет.

От известно време си търся нов рутер за домашно ползване. Култовият модел на Linksys WRT54GL вече остаря и на практика само ми пречи на скоростта давана ми от доставчика.

Изискванията са:

- да може да рутира поне 70-100 Mbit/s

- да не го сменям в близките 5 години (т.е. не някаква сапунерка, която след 18 месеца ще се прецака).

- да има възможно най-ниска консумация на енергия (т.е. изключвам закупуването на отделно PC като рутер).

Пробвал съм следните Mikrotik RB2011LS-IN, Mikrotik RB750, Linksys RV042 като от едната страна (WAN) закачам едини компютър, а от другата (LAN) втори компютър. Трансфера през windows file sharing е съответно следният - 50 Mbit/s, 30-35 Mbit/s, 55-60 Mbit/s

Първо се бях спрял на Mikrotik RB2011UAS, но мисля че няма да има голяма разлика спрямо 2011LS модела?

Второто, на което се спрях е една платка Alix2d2. Желаните скорости от мен със сигурност ги постига, но пък цялата окомплектовка (памет, шаси, захранване) излиза над 300 лева.

Третото, което би могло да ми свърши работа е може би един WDR4900 на TP-Link. Скоростта, която прави са внушителните 800 Mbit/s. Цената тук е добре, но пък този рутер е леко тип сапунерка и не е сигурно колко време ще изкара.

Препоръки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Странно как си постигнал такива малки скорости с бордовете,

за цицкото дори е добре че си успял и толкова

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по директен кабел какъв трансфер правиш, Wi-Fi-то на другия на колко mbps се вързва.

Честно казано 100 Mbps и TP-link 740N за 30 лв ми ги прекарва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

земаи си тп-линк 841 с 2 антени 100 по лан и 100 по вифи удп и тцп ко сакаш повече мисля че са 42 лева само дъно лаптопа ри има н драфт ако държиш да е микротик RB2011UAS-2HnD-IN но с това несъм си играл но предполагам че ще е много добре а ако не разбираш от микротик неси вкарваи трън в гащите земаи 841

Редактирано от jack82

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм следните Mikrotik RB2011LS-IN, Mikrotik RB750, Linksys RV042 като от едната страна (WAN) закачам едини компютър, а от другата (LAN) втори компютър. Трансфера през windows file sharing е съответно следният - 50 Mbit/s, 30-35 Mbit/s, 55-60 Mbit/s

Не вярвам ;)

и двата RB2011LS-IN, Mikrotik RB750 могат да ти прекарат 100те мегабита.

Микротика ти дава повече възможности за малкото пари които му плащаш, така че си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам ;)

и двата RB2011LS-IN, Mikrotik RB750 могат да ти прекарат 100те мегабита.

Микротика ти дава повече възможности за малкото пари които му плащаш, така че си заслужава.

По единакъв начин са тествани всичките. А и няма защо да си кривя душата с различни резултати. Поне линксиса съм го докарал на същата скорост както и в smallnetbuilder.com

Разгледай тук - все ще ти хареса нещо:

http://www.smallnetb.../76-total-simul

P.S. На Linksys RV042 в smallnetbuilder му дават 59Mbps max.

Мерси! Не го знаех този сайт и веднага се заех да прегледам какво има :)

А по директен кабел какъв трансфер правиш, Wi-Fi-то на другия на колко mbps се вързва.

Честно казано 100 Mbps и TP-link 740N за 30 лв ми ги прекарва

По WiFi не съм тествал, а и не ми трябва. Искам само рутер без WiFi възможности (макар че някои от описаните в първия пост имат и тази функция).

Иначе директен кабел между двете PC не съм тествал. Но май ще трябва да го направя за да видя до колко мога да разчитам наистина на скоростите, които съм дал по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1043ND ми държи 100mbps, освен това държи 10-тина vlan-a, vpn с openconnect до cisco asa с включен dtls, multiwan (с политики кое как и кога да минава), samknows идиотщината също, samba и когато ми се наложи ftp.

75 лева от вносителя мисля беше. На мен ми е подарък от samknows.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ще е за бъдещето направо скачай на http://www.tp-link.us/products/details/?categoryid=2166&model=TL-WDR4300

със отделен NAT чип е и има IPv6

TL-WDR4300-3(1).jpg

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.