Jump to content

Въпрос за Ресета от разстояние на UBNT


Recommended Posts

Здравейте. Горд собственик съм на няколко УБНТ устройства и ми е писнало до болка от тях :). Преди малко за Пореден път в едно прекрасно време и навял сняг до "кръста" се катерих заради спрял М5. Отивам и какво да видя .... радост .... мигат 2 по 2 диодите за силата на сигнала = все едно си задържал повече бутона ресет. Въпроса ми е :

- как да *ба да я спра тази така нужна функция "ресет от разстояние"

благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те тая бах функция - никак!

А защо се получава при теб такъв "проблем"? Нали си наясно, че UBNT са продали милиони бройки от тях и те като устройства сами по себе си нямат проблеми. Остава да търсим проблема в майстора :)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси проблма в захранването. Вероятно или не достига, или е в повече.

Два пъти ми се получи подобно нещо сякаш някой ми е ресетнал устройството. Трафа на енергото е наблизо и идва по-силничък ток, затова сложих един стар стабилизатор и за всеки случай ново захранване, та вече втора година няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недокументирана особеност на всички устройства от М серията:

Подаването на + захранване на някой от четирите сигнални пина е еквивалентно на натискането на ресет бутона.

Който му се чете : http://dren.dk/mreset.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е импулсно захранването (както им са техните) няма значение входното напрежение т.е. не се отразява на изходното. При нас един път се беше ресетнало едно радио но не мисля, че е от вариране на изходното напрежение на захранването тъй като то не беше от техните и радиото не е от М серията. Според мен или е от "премигване" на тока или е по-скоро атака от вън.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.