Jump to content

Как мога да изградя линк около 1км?


Recommended Posts

И с две Loco M5, ще стане на това разстояние и тази скорост.

Какъв е бюджета?

Колкото може по евтино.

Въпроса е да не се губят пакети.

Редактирано от syscom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 броя Mikrotik SXT Lite 5 - на това разстояние и 100 Мбит ще ти изкарат.

От къде мога да ги взема изгодно? Редактирано от syscom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-изгодно можеш да ги вземеш от магазин - дават и гаранция понякога :)

Най-евтино можеш да ги вземеш от някой, който продава такива втора ръка, ако са му станали излишни.

Защо ми се струва, че тези сектанти са левъл 3, което ще рече, че не могат да работят като АР, а само като клиент. За да ги закачиш едно с друго ти трябва допълнителен лиценз за едното, но не знам как става, щото нямам опит с такива устройства.

С локо м5 ще ти излезе най-евтино, но по-добре си е АР-то да е наностейшън м5. Локото може да се налага да го рестартираш понякога, а наностейшъна просто го забравяш и не се налага рестарт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааа никой не е отменил bridge ---> station bridge ;)

Миле тоя колега dabadaba май никога не е работил с микротик май за него убнт простотията е голяма работа ;D

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дайте идеи номера е да не се разпада връзката не гоня трафик.

И разбира се цената - днес гледах и двете устройства това под Mikrotik SXT Lite 5 и Nanostation Loco M5

кое по стабилно кое е по изгодно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сега се уча :)

В режим bridge устройството вижда ли се от отсрещното, което е station bridge? Питам, защото наистина не знам. Имам едно, работещо в режим station bridge, закачено към друго в режим ap bridge, но като сканирам откъм ap bridge си е пълен мрак. Така, че наистина ще ми е интересно, как се настройват двете устройства да работят в такъв режим и как става номера, да се виждат при сканиране?

С ubnt е лесно - режим AP-Repeator и става :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата, аз бих заложил на Микротик, M5-ците ще работят също, но не са по-добрия вариант.

Относно bridge функцията, едното се пуска на bridge, дугото на station wds (wds-а се поддържа). Прблема в level 3 е, че не може да работи с повече от 1 бр. wds клиент (т.е. p-t-p) - bridge-а се вижда на scan.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата, аз бих заложил на Микротик, M5-ците ще работят също, но не са по-добрия вариант.

Относно bridge функцията, едното се пуска на bridge, дугото на station wds (wds-а се поддържа). Прблема в level 3 е, че не може да работи с повече от 1 бр. wds клиент (т.е. p-t-p) - bridge-а се вижда на scan.

Значи да купя микротик?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Локото може да се налага да го рестартираш понякога, а наностейшъна просто го забравяш и не се налага рестарт.

Е това беше яко ;D

Колега syscom , ако ти е нужен линк и не разбираш :) просто си поръчай две Nanostation M5 Loco от http://lancombg.com

Ще имаш перфектен линк със скорости до 100Mbit с пълна комплектация и прости настройки и не няма да ги рестартираш или ръчкаш :)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.