Jump to content

На каква цена купувате Интернета


Recommended Posts

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • Mile

    6

  • MiPSus

    6

  • netman84

    5

  • mailsss

    3

  • Администратор

Може ли някой да каже конкретна цена за 10 Мб/с ?

10 ама какви БГ или Интернешънал ?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да каже конкретна цена за 10 Мб/с ?

То и много зависи къде, и как ще се вземат ?

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да ви кажа честно, аз не съм специалист и несъм  много запознат с вариантите за международен и вътрешен трафик. Досега съм вземал от БТК бизнес пакети и съм изграждал малки мрежи от по 25-30 компа в блокове - само вътрешни кабели - разходите са  малки - един рутер, няколко суича и кабел. Нямам проблем с гръмотевици, хората са доволни... един познат обаче иска да му изпратя нет от един квартал в друг/за Варна става дума/ и аз реших, че най-удачния вариант е безжичния - според мен. И докато търсех варианти за антени стигнах до този форум и реших че мога да проверя как са цените на интернета от доставчик наедро/незнам дали това е правилния термин/ - за да прескоча проблемите които възникват от време навреме по вина на доставчика/ в случая БТК/. Та  ако някой може да опише по-като за непросветен какви са възможните цени за международен, вътрешен трафик, начин на плащане, начин за измерване и т.н. ще съм безкрайно благодарен. Може и на лична :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да ви кажа честно, аз не съм специалист и несъм  много запознат с вариантите за международен и вътрешен трафик. Досега съм вземал от БТК бизнес пакети и съм изграждал малки мрежи от по 25-30 компа в блокове - само вътрешни кабели - разходите са  малки - един рутер, няколко суича и кабел. Нямам проблем с гръмотевици, хората са доволни... един познат обаче иска да му изпратя нет от един квартал в друг/за Варна става дума/ и аз реших, че най-удачния вариант е безжичния - според мен. И докато търсех варианти за антени стигнах до този форум и реших че мога да проверя как са цените на интернета от доставчик наедро/незнам дали това е правилния термин/ - за да прескоча проблемите които възникват от време навреме по вина на доставчика/ в случая БТК/. Та  ако някой може да опише по-като за непросветен какви са възможните цени за международен, вътрешен трафик, начин на плащане, начин за измерване и т.н. ще съм безкрайно благодарен. Може и на лична :).

То си личи че не си специалист, но малко да те светна....

При наличието на малко абонати, малко трудно е да вземеш нет на хубава цена. Незнам как стоят нещата точно във Варна но трябва да имаш в предвид че се взима гарантиран канал и той не струва 75лв за 12 мбит. Цените зависят от много работи...

Интернета се разделя на три части.

1. Външен - всички сървъри извън България

2. Бг Пиринг - Всички сървъри в България

3. Лан - свързаност между абонатите на доставчика

Така че могат да ти дадат за всичките видове различни цени(последния е безплатен) :)

До колкото знам във Варна положението е малко криво с нета, понеже имаше много опити да изгонят Спектър от там.

Ти трябва да се ориентираш колко мбит, в коя точка ти трябват. И после разучаваш кои доставчици имат инфраструктура там, и се оговаряш с тях. Гледай само да не е по лан до тази първа точка, че има да ходиш по мъките след всяка буря...

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите и информацията. Определено съм решил ако ще правя нещо да не е по кабел - оптика или радио. А как става меренето на трафика - предплаща се някаква скорост както при БТК? В момента ориентировъчно как вървят цените?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

тук са обявили публични цени

http://opticnet-bg.net/index.php?url=81

във варна на дали са същите цените

http://www.biznesa.com/modules/weblinks/viewcat.php?cid=53

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Напоследък нещо из Бургаска губерния :( се заговори за БулгарТел и цените на който продават за мегабит - 3 евра за бг и 6 евра за инт ... някой да потвърди/коментира/ изкаже опит с тази компания ?

Бъдете себе си !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко, като тотален оффтопик.

Никоога не съм се ръководел от цената, която плащам. Тук е момента да благодаря на всички доставчици, с които съм работил през годините (доста от тях четат този форум). Получавал съм коректност в рамките на това, което плащам. Затова правете сметка освен съотношение цена/мбпс и качество.

В момента вероятно плащам най-скъпия ИНТ в България, но съм доволен на 100%, а това избутва назад всяко друго основание да сменя def route. Просто имайте предвид, че едно дългогодишно и добро сътрудничество > цена на месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.