Jump to content
  • 0

Port forward проблем.


bilboto

Въпрос

Здравейте,

Става дума за Mikrotik 2011 с Wifi. Използваме версия 6rc11. Изходящият интернет е около 70 mbit. Имам много странен проблем, свързан с port forwarding.

Това е малък офис. На входа стои този Микротик, а зад него е локалната мрежа от около 15-20 машини. Имаме домейн, като DNS стои на машина зад рутера. Правим port forward при dns заявка срещу машината с DNS server. Пощата и няколко уеб сайта се пренасочват също към съответните машини.

Днес до 11 всичко работеше (без проблем в последните 4 месеца), но след това видях, че от вътре всичко работи, но услугите, които са видими отвън не работят.

Преди месеци използвахме една сапунерка с dd-wrt за рутер и замених микротика с нея. Тръгнаха всички услуги. След малко върнах микротика. Няколко часа работеше нормално, но след това наблюдавам същият проблем като преди. Ако няма работещ dns не работят услугите (поща и уеб най-вече).

В логовете на микротика не намирам абсолютно нищо освен някакви опити за достъп до рутера от някакви непознати IP-та. Нищо друго притеснително не намирам.

Някой виждал ли е нещо подобно.

Благодаря предварително.

Редактирано от bilboto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

звучи като не зададени TTL времена на записите

не знам каква ти е точно ситуацията

но статични записи може да ползваш в DNS секцията на микротик-а

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Открих какъв е проблема. В моят случай имам домейн, чиято зона се държи от DNS, който стои зад рутера. Имам и втори DNS (на друго место) на зоната. Беше настоен да прехвърля само TCP извиквания на порт 53, а UDP извикванията не се прехвърляха навътре. До момента работеше защото вторият DNS на зоната е спрял и е нямало DNS, който да посрещне заявките. Като няма DNS съответно никакви услуги не работят....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.