Jump to content
  • 0

Малко помощ за начинаещ


novak2

Въпрос

Здравейте, ползвам микротик 2.9.27 и искам да попитам как да си пренасочвам портовете, които искам примерно web mail към конкретно вътрешно IP. Примерно искам да си пусна web server  mai server на локална машина 192.168.10.100 примерно. Нета идва от 192.168.1.2. Това ми е първия въпрос и втория как да ограничавам конекциите на даден клиент. Извинявам се за неточностите ако съм допуснал някъде. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Собственик

Ми той колегата е спец по пренасочванията, ама той много,много не чете тука, та сега ще копна от някъде , значи ето така :

/ip wirewall nat

add chain=dstnat in-interface=eoip-tunnel-Hotel protocol=tcp dst-port=80 action=dst-nat \

   to-addresses=192.168.30.253 to-ports=80 comment="" disabled=no

където - in-interface= входящия интерфейс, на които идва нет-а

protocol=tcp dst-port=80 - протокола и порта (за уеб сървъра)

to-addresses=192.168.30.253 to-ports=80  - за къде се пренасочва (вътрешния адрес и порт)

За конекциите не смея да пиша , щото не съм го правил.

Здравейте, ползвам микротик 2.9.27 и искам да попитам как да си пренасочвам портовете, които искам примерно web mail към конкретно вътрешно IP. Примерно искам да си пусна web server  mai server на локална машина 192.168.10.100 примерно. Нета идва от 192.168.1.2. Това ми е първия въпрос и втория как да ограничавам конекциите на даден клиент. Извинявам се за неточностите ако съм допуснал някъде. ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Собственик

Здравейте, ползвам микротик 2.9.27 и искам да попитам как да си пренасочвам портовете, които искам примерно web mail към конкретно вътрешно IP. Примерно искам да си пусна web server  mai server на локална машина 192.168.10.100 примерно. Нета идва от 192.168.1.2. Това ми е първия въпрос и втория как да ограничавам конекциите на даден клиент. Извинявам се за неточностите ако съм допуснал някъде. ;)

Ако не се справиш така както ти е обяснил колегата ss7 пиши ти направа снимки

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако не се справиш така както ти е обяснил колегата ss7 пиши ти направа снимки

Благодаря за отговора, ама я за по-сигурно прати една снимка че май се пообърках. А за конекциите знаете ли как става. И още един проблем - ако искам клиент да не може да си сменя IP-to -т.е. задал съм му 192.168.3.ххх и той е с мак адрес нещо си ? Може ла да стане така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

един въпрос за Миктотик и връзването на wlan1 wlan2 wlan3 към eth1 .Проблема е следният: при режим bridge  на wlan1,wlan2 не се активира (disable port )wlan2 в режим AP-station.Какъв е проблема?

Благодаря предварително,за помоща

Never Stop Thinking !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

един въпрос за Миктотик и връзването на wlan1 wlan2 wlan3 към eth1 .Проблема е следният: при режим bridge  на wlan1,wlan2 не се активира (disable port )wlan2 в режим AP-station.Какъв е проблема?

Благодаря предварително,за помоща

bridge работи само в режим AP-bridge, wds-station, bridge mode

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Зададох си грешно въпроса :( Нека да опитам отново . имам wlan1  и wlan2 един eth1 ,wlan1 е в mode AP-bridge , wlan2 е в mode bridge с активен WDS . има създаден bridge(в портовете  са добавени eth1,wlan1 и wlan2 ) . wlan1 работи нормално ,закачат се клиенти и трафика си минава без проблеми ,но wlan2 неиска да се активизира независимо да ли wlan1 е ENABLE или DISABLE.При проверка на статуса отговаря disable port на wlan2 или се разкача през една две секунди .Какъв е проблема ? Или ми помогнете как да активизирам повече от един wlan с различни режими към eth1

Багодаря предварително!

Never Stop Thinking !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Зададох си грешно въпроса :( Нека да опитам отново . имам wlan1  и wlan2 един eth1 ,wlan1 е в mode AP-bridge , wlan2 е в mode bridge с активен WDS . има създаден bridge(в портовете  са добавени eth1,wlan1 и wlan2 ) . wlan1 работи нормално ,закачат се клиенти и трафика си минава без проблеми ,но wlan2 неиска да се активизира независимо да ли wlan1 е ENABLE или DISABLE.При проверка на статуса отговаря disable port на wlan2 или се разкача през една две секунди .Какъв е проблема ? Или ми помогнете как да активизирам повече от един wlan с различни режими към eth1

Багодаря предварително!

Ако трафик минава през WDS-а сложи него в бриджа, или направи wlan2 като AP-bridge и после го сложи в bridge-to.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.