Jump to content

Да или не?


netword

Recommended Posts

Разглеждах РБ и се спрях на RB 450G. Имам 35 клиента( двама от който са торентажий), въпроса ми е да ли ще ми свърши работа. Ако не какво ще ми препоръчате за РБ. Искам да им пускам и ограничение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ще ти свърши работа. Но се научи, да се изразяваш по-ясно, като задаваш въпроси. Научи се и да даваш изчерпателна информация, за разстановката, за която питаш. Не е едно и също, дали осигуряваш 200 мегабита върху PON или 2 мегабита върху Wi-Fi на клиент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е относително тези 35клиента какви са? 750GL на едното място от утре ще е с 32 и не е бил над 50% Load. Скоростите са 30 / 50 mb. Това не значи че при вас ще стане така. Никаква информация не сте дали за мрежата (ако е PPPoE иска повечко ресурси). Какви са скоростите и ограниченията и т.н.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

цената на лиценз 4 е по евтин от борда

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 10 клиента на ограничение от 50мб, 7 на 30мб и останалите на 18 ограничение от 8мб сваляне. И всички на 2 мб качване. Статични ип адреси.

"разстановка" е следната булет М2 с сектор към хората , а от към клиентите съм поставил нанота (малки) и съм пуснал по един Switch и съм пуснал на на съседните къщи . След време ще пускам линк с две Nano bridge, до някой от клиентите и от там цялото място с лан-кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези wireless-и за нищо ги нямате :). Булет че и М2,че и ПТМП, че и 50 мегабита на 10 човека, че и още маймуни на клона. Слез на земята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си на земята, въпроса ми е дали ще ми свърши работа и вярно ли е това че на тези бордове им се изключвали лан-портовете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще работи 8)

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си на земята, въпроса ми е дали ще ми свърши работа и вярно ли е това че на тези бордове им се изключвали лан-портовете?

Аз съм си на земята, въпроса ми е дали ще ми свърши работа и вярно ли е това че на тези бордове им се изключвали лан-портовете?

Вярно е че лан портовете на 450G падат от самосебеси без никаква причина. Поне засега проблема продължава. Но забелязах че ако включиш към проблемния порт гигабитова връзка т.е устройството което се закача там да е с гигабитов порт проблемите спират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма шанс да ти държи 35 потребителя този калкулатор ;) на реален тест с 2 компа вързани след него на разстояние от 7-8 метра и пускане на торенти вдига 100% лоад на cpu и умира ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ще работи, ама някак си, а за тия скорости с булет забрави, Mile преди време го каза, такива бози като P2MP, не благодаря ще пропусна, имаме една точка- булет М2 с омни 15 бд, за нея има закачени 5 човека, работи някак, ама проблемите по нея няма да ги споделям

Редактирано от RudY-ElectriC

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма шанс да ти държи 35 потребителя този калкулатор ;) на реален тест с 2 компа вързани след него на разстояние от 7-8 метра и пускане на торенти вдига 100% лоад на cpu и умира ;)

да по кабел няма да се справи, но неговата схема е борд и wifi към абонатите и там повече от 10000-12000 pps посмъртно няма да минат а друг е въпроса за p2mp, колегата Руди от 3-5 месеца не е виждал точката за която говори, просто не се е налагало работи си и няма оплаквания Редактирано от Anatoli

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.