Jump to content
  • 0

Billing с Excel


qbasix

Въпрос

Здравейте, искам да попитам следното:

Имам например 150 абоната в мрежата който си ги пиша в queue листа и след името на всеки пиша кога трябва да бъде спрян обаче ми идва трудно всеки ден да преглеждам листата

и въпроса ми е възможно ли е да се направи нещо подобно на "системка" в Exel където например да са всички абонати със съответните дати и Exel-а да ми казва например днес трябва да се спре "Еди кой си" и съответно да си ги подчертава или нещо подобно, опитах се но не ми достигна умствен партал.

Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

и Exel-а да ми казва например днес трябва да се спре "Еди кой си" и съответно да си ги подчертава или нещо подобно

И ако имаш работа днес и не можеш да го спреш? Искаш да си играеш като с "тамагочи" - да си ангажиран постоянно? 150 клиента е цифра която си закъснял много с билинг-а. Посоката е грешна с ръчно спиране на клиенти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз преди време съм си играл с Ексела но е много трудно става за клиенти до 50 (става въпрос за ръчно спиране). Аз в момента ползвам безплатната програма NETAMS - http://www.netams.com/ . Но и каквато и програма да ползваш дори и платена не са чак толкова автоматични нещата например клиент който се връзва с PPPOE връзка и не се е излогвал с дни програмата не може да го излогне автоматинчно т.е да му прекъсне сесията за да спре интернета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Но и каквато и програма да ползваш дори и платена не са чак толкова автоматични нещата например клиент който се връзва с PPPOE връзка и не се е излогвал с дни програмата не може да го излогне автоматинчно т.е да му прекъсне сесията за да спре интернета.

В голяма заблуда си колега ("градски") :) - въпрос на реализация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Инсталирах си usermanager IP/userman

Сичко Ок но незнам къде да въвеждам абонатите съответно и как да им правя кога да бъдат спрени и прочие, някой може ли да ми обясни ? Ще почерпя !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря, обаче нещо пак не става възможно ли е като проблем, че клиентите им раздавам ръчно IP-ta например 192,168,5,45 ..... 192,168,5,122 и т.н. и всеки си плача по различно време и по различно време ги спирам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Не не е проблем

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В голяма заблуда си колега ("градски") :) - въпрос на реализация

Въпрос на реализация на какво на Билинг софтуера или на самата мрежова топология.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колегата е отговорил. :) има и безплатни софтуери от години които го могат.

Редактирано от Tsunami
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имам например 150 абоната в мрежата ... обаче ми идва трудно всеки ден да преглеждам листата

А ти какво работиш бе младеж, та ти идва трудно да си ги прегледаш с кафето отзаран, може па току виж и друго да видиш докато си в борда? Много чудо много нещо 150 абоната наизуст трябва да си ги научил :)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Явно нечии познания по ексел куцат

като сортиране примерно или извеждане по условие в клетка

ето литература КЛИК

аз едно време се учих на ексел за ДОС без мишка на правец 16

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А ти какво работиш бе младеж, та ти идва трудно да си ги прегледаш с кафето отзаран, може па току виж и друго да видиш докато си в борда? Много чудо много нещо 150 абоната наизуст трябва да си ги научил :)

Студент съм нямам много време, затова искам малко да "автоматизирам" работата, благодаря за отговорите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Студент съм нямам много време, затова искам малко да "автоматизирам" работата, благодаря за отговорите

извинение или оправдание е това?

http://xgu.ru/wiki/Биллинг_Ideco_АСР_%2B_MikroTik_ROS

до 200 клиента е безплатно

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.