Jump to content

Локален мрежов проблем !?


portnoy

Recommended Posts

Здравейте колеги, искам да споделя един проблем с вас, като се надявам някой да ми даде логично обяснение на това което се случва в локалната мрежа на местната кабеларка....

Аз съм обикновен потребител в мрежата, краен абонат през 4-5 суича до гейта. На входа имам Микротик на който се радвам изключително много. Проблема е следния - на входния интерфейс получавам торент трафик (5-15 Мбит) предназначен за други IP-та в моята и други мрежи !? Firewall-a го реже, но проблема си остава. При смяна на IP и MAC адрес трафика продължава да тече към мен. Прикачил съм малка диаграмка. Всички суичове по веригата са от най-простите боклуци, които могат да се намерят. Просто не мога да си обясня как този трафик минава през всичките суичове и стига до мен....

post-2358-0-99905000-1360444057_thumb.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Политиката за ограничения е явно куца ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Склонен съм да подкрепя danielskiii !!

Най вероятно има бъгнато устройство в мрежата!

Дали е суич или рутер на клиент е отделен въпрос.

Другия момент е, че колегата portnoy се дърпа от трафика който напира ли напира да отиде при него ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предполага се че мрежата не е сегментирана. а от рутера на друг интерфейс ли раздава ип-та от рода .3.х или на същия?

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъб няма в мрежата никъде.

Миро, предполагам, че от друг интерфейс раздава 3.х.

Вчера говорих с поддръжката, навсякъде в града се ползват еднакви суичове и само в този район го има този проблем според тях. Ще го гледат...

Как подяволите този трафик минава през всичките суичове при положение, че изобщо не е за мен или тези около мен....още не мога да си го обясня. Дори и след смяна Мак и ИП.

Редактирано от portnoy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Да не някой да пуска ТВ мултикаст ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

микротика ти да няма случайно ип от 3-та група? как ви раздават адресите в тази частна мрежа? във всеки един момент ли имаш такъв "паразитен" трафик на външния интерфейс? на кой порт?

защо си мислиш че трафика минава през "всичките тези суичове" той може да идва от съседния порт на твоя суич. след като няма сегментация и всички виждат всички то от къде и на къде отива не е особено ясно.

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

микротика ти да няма случайно ип от 3-та група? как ви раздават адресите в тази частна мрежа? във всеки един момент ли имаш такъв "паразитен" трафик на външния интерфейс? на кой порт?

защо си мислиш че трафика минава през "всичките тези суичове" той може да идва от съседния порт на твоя суич. след като няма сегментация и всички виждат всички то от къде и на къде отива не е особено ясно.

ИП от 3.х няма в моя микротик със сигурност. Имам външно статично 2.100, и вътрешно на бриджа 50.1 . Адресите се раздават автоматично, но аз съм го заковал ръчно. Почти по всяко време виждам чуждия трафик сочещ към различни мрежи/ИП-та от същия доставчик. Вечерно време когато почнат да теглят трафика се увеличава. Трафика го гледам на външния порт на RX. Забравих да кажа, че на моя суич има точно още 2-ма съседа с ИП-та от 2.х мрежа.

Трафик предназначен за мрежи 3.х няма как да идва от съседен порт на суича, тъй като тези мрежи влизат директно в техния рутер. Предполагам, че има все пак някаква сегментация за различните мрежи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако има сегментация то трябва техния рутер да прави мизерията. нека се оправят доставчиците ти... те май и те едни доставчици...

  • Харесай 1

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да се оправят, ама като не могат....рекох да дълбая, за да им помогна по-бързо да го решат проблема...защото иначе нета ми куца, алтернатива няма като доставчик....мизерия. Ще видим тази седмица какво ще кажат по въпроса като се обадя....

Редактирано от portnoy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако има сегментация то трябва техния рутер да прави мизерията. нека се оправят доставчиците ти... те май и те едни доставчици...

Първо това ми мина през главата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.