Jump to content

Направете ми сами линк :)


MockoB

Recommended Posts

Здравейте.

Първо ще започна с това, че съм абсолютен новобранец и Ви моля да бъдете снизходителни към незнанието ми. Публикувам темата в раздела направи си сам, тъй като бюджета за това, което искам не е безграничен, а кефа да си го направя сам няма цена. Сега към въпроса: бих желал да си пусна интернет на вилата, която е целогодишно обитаема, а от мен предимно летните месеци. За да пресека злостните коментари уточнявам, че там все още няма изградена мрежа на нито един доставчик от локалните, включвам и бтк, а интернета на мобилните оператори не ме кефи от към цена и качество на услугата, да не говорим че вътре в самата вила и някои от операторите нямат обхват. Бих желал да ми помогнете с изграждането на point to point link 2.4Ghz.

Линка според google earth е 5.3км. Като има пряка видимост. Прилагам снимка за по нагледно.

post-2867-0-10661000-1360422840_thumb.jp

Днес се качих с телефона и сканирах за други мрежи в точката където ще е access point-a. Ето малко снимки от програмата. Само с това имам възможност да сканирам засега.

post-2867-0-11834100-1360423150_thumb.pnpost-2867-0-16715200-1360423162_thumb.pnpost-2867-0-16938600-1360423210_thumb.pnpost-2867-0-01536300-1360423221_thumb.pn

Решил съм да използвам офсет антена на една телевизия. За облъчвател съм започнал да си правя biquad на Маршал. За access point съм се спрял на WA-5210G, като по-бюджетен вариант спрямо nanostation. Като смятам да го префлашна с firmware-a на наното ."]http://www.lan23.ru/...d.php?t=8581"]. Съответно това оборудване, ще го има и в двете точки, както и кабелите, конектори, пигтейли. Целта на външната антена, според това което аз целя е усилване на сигнала и насоченост, като по този начин няма да зашумявам ефира допълнително. Прав ли съм за това, има ли смисъл от външната антена ? Фокусната точка на антената по една формула, която нямам пред себе си в момента я изчислих с около сантиметър и половина по-близо до чинията от държача на облъчвателя. Питането ми е в тази точка трябва да разположа рефлектора на biquad-а ли, ако правилно съм разбрал? За biquad-a като прегъна проводника с 244мм дължина според зададените размери краищата идват, така че немога да разположа проводника в медната тръбичка без да наруша размера на стрните, мога ли да изрежа по около 2мм от проводника? Мога ли да използвам друго оборудване от сорта на някой стандартен router с n стандарт и каква мощност трябва да има? Не че замомента 54Mbit за вилата не са достатъчни, но всички сме чували „колкото повече, толкова повече”. В общи се интересувам, дали е осъществимо това което искам, имам ли някакви радикални грешки и съответно някакви съвети за по-добър (бюджетен линк).

ПС. Сигурно пропускам много въпроси, но засега и това не е малко.

Предварително благодаря на всички отзовали се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

от сега да ти кажа че над залива няма да си първия който опитва и се отказва

а за машина защо не опиташ с ТОВА каде каде по красиво и изчислено е

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

едно врем като нямаше N стандарт в масовост нали помниш как седеше проблема с влажността

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.

Ти ме отказа от живота, 2 дни режа текстолит и огъвам кабели с точност до десета от милиметъра ... На какво се дължи проблема с връзката, от това което съм прочел над водни басейни просто е по-подходяща вертикалната поляризация, но чак пък мисията невъзможна ?!? Определено тези устройства изглеждат значително по-добре от старата антена с парче текстолит отпред, предимство е че са на 5Ghz, въпреки че незнам как ще е ефира на тази честота. Поддържат и значително по-добри скорости ... Но ако мога да постигна нещо с подръчни материали, което да задоволява нуждите ми за момента с 3 пъти по-малък бюджет бих желал да опитам. Още по-лошо би било да ги взема и да се окаже, че наистина мисията с линка е невъзможна.

Продължавам да приемам съвети и препоръки, чакам и отговори на въпросите.

Поздрави.

Едит:

Да разбирам ли, че ако устройствата са на N стандарт има по-голяма вероятност да успея?

Редактирано от MockoB
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересни устройства и на приемливи цени (втора употреба). Определено сте способни да убиете желанието на човек да експериментира. Все пак теоретично изпълнимо ли е това което съм замислил ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На такова разстояние и точно в тази посока ти трябва доста прецизно изработен облъчвател и сметната антена.

За възможното - възможно е :)

Но като човек минал по този път ти казвам или да го правиш както трябва или просто се обади на някой доставчик, плати си инсталацията и не му мисли повече :)

Иначе за това разстояние в този ефир аз ти препоръчвам ТОВА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не му препоръчате на човека 140- ки за 5км бре

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Що не му препоръчате на човека 140- ки за 5км бре

опитай над воден масив да видиш какво става

или над район с прекалено чести мъгли

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми имаме линк над язовир с 2 години ЪП, разстояние 3 км с 20-22 дб антени,

Редактирано от RudY-ElectriC

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

теоретично да на практика през залива много зависи :) но пък аз имам работещ линк през него

Предложи цена на човека и му го направи...Стига с това хвалене,че имаш и работи...

Пп колко работи абонатите могат да кажат :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за личните и за коментарите тук. Само да вметна, че няма да ставам isp, в 99,99% от времето интернета ще се ползва за skype, browse, facebook от един потребител. Пенсионерски интернет. Искам обаче аз като съм там да ми е кеф да си отварям сайтовете без да ползвам мобилен интернет с 14k download. Модема ми от 90те достигаше почти същата скорост ... Разбирам че ще има проблем с мъглите рано сутрин, но пък като слушам цяло лято турско радио си мисля, че може да има и позитиви от този залив. Цените на airgrid-a са приемливи, остава да разчитам, че бай мангау няма да лепне антената от блока, че днес като видях голи пръчки от антени горе и ми дожаля :)

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.