Jump to content

Безжично ИП Видеонаблюдение


saltik

Recommended Posts

Безжична система за видео наблюдение може да се изгради, но то няма да е с професионални охранителни характеристики и способности.

Щом твърдиш че няма да е професионално да разбирам ли че си създал и от двете системи - жична и безжична ?От кабелите ли зависят професионалните характеристики ?

Не съм специалист.. ти като такъв ако можеш да ми отговориш ще съм ти благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • saltik

    16

  • 111111

    11

  • syscom

    5

  • danielskiii

    2

  • Администратор

Проблема не е в кабелите или безжичните мрежи,

проблема е как те пренасят и се влияят от различни фактори.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е в кабелите или безжичните мрежи,

проблема е как те пренасят и се влияят от различни фактори.

За съжаление това е единствния вариант за сега.. надявам се да се получи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Тези сгради не знам какви са но 100% имат ток който се някак е прекаран най вероятно под земята

ако е така имаш реален шанс за в пъти по стабилно и евтино изграждане

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези сгради не знам какви са но 100% имат ток който се някак е прекаран най вероятно под земята

ако е така имаш реален шанс за в пъти по стабилно и евтино изграждане

Да така е тока е прекаран под земята почти няма висящи жици, но нямам чертежи и кой знае колко са дълги за powerline ли говориш като евтино решение ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

за най евтина оптика или лан по скоро

чертежи на дали ти трябват толкова колкото да проследиш кабелите

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за най евтина оптика или лан по скоро

чертежи на дали ти трябват толкова колкото да проследиш кабелите

Има и друг проблем мисля че кабелите не са прекарани по тръби... трябва да се копае навсякъде има асфалтирани пътища... стълбове няма и да има трябва да са високи поне 4м...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е в кабелите или безжичните мрежи,

проблема е как те пренасят и се влияят от различни фактори.

Точно.

Няма куриоз - изградено видео наблюдение брзжично за охранителни цели . Поне аз не съм чувал за такъв.

Има си критерии при изграждането на такава мрежа които строго се спазват-за това е охранителна система за видео наблюдение или аз в рецепцията на хотела имам web камера която хем записва на машина под windowsxp хем може да се следи през интернет на всякъде на живо- и през последните две години не е създавала проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

То може и да има такова ама 100% не е на българска територия поради ел. причини и зашумяване на ефира

камо ли и да е за нещо по различно от домашна охрана направи си сам

а качеството му ще е колкото да сложиш магнитен датчик на вратата

иначе освен камери може да се сложат и инфрачервени бариери доста по ефективни са

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То може и да има такова ама 100% не е на българска територия поради ел. причини и зашумяване на ефира

камо ли и да е за нещо по различно от домашна охрана направи си сам

а качеството му ще е колкото да сложиш магнитен датчик на вратата

иначе освен камери може да се сложат и инфрачервени бариери доста по ефективни са

Моята цел е да следя хората кой кога къде влиза какво прави, на живо и на запис.. има ли сме случаи с кражби искам да не се повтори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Fisheye камерите ще ти помогнат за по лесно прикриване на периметъра но битрейта се дига

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То може и да има такова ама 100% не е на българска територия поради ел. причини и зашумяване на ефира

камо ли и да е за нещо по различно от домашна охрана направи си сам

а качеството му ще е колкото да сложиш магнитен датчик на вратата

иначе освен камери може да се сложат и инфрачервени бариери доста по ефективни са

Аз слагах китайски бариери ABT - 100, едни вързани към алармена система с дайлер и при събитие звъни на охраната и те виждат на монитора в реално време.

Моята цел е да следя хората кой кога къде влиза какво прави, на живо и на запис.. има ли сме случаи с кражби искам да не се повтори

Ако реши някой да те краде много лесно може да заглуши безжичната мрежа за да спре работата на камерите.

Аз съм на мрежа с UTP на времето фирмата изграждаща системите искала да го изгражда с оптика но нашите се отказали.

сега имаме камери които аз лично си ги следя с THE DUDE на микротик и при загуба на пинг получавам SMS.

Така че ти ако го пуснеш на dude познай с тази безжична мрежа ще ти се напълни inbox-a ;D .

Аз слагах китайски бариери ABT - 100, едни вързани към алармена система с дайлер и при събитие звъни на охраната и те виждат на монитора в реално време.

Ако реши някой да те краде много лесно може да заглуши безжичната мрежа за да спре работата на камерите.

Аз съм на мрежа с UTP на времето фирмата изграждаща системите искала да го изгражда с оптика но нашите се отказали.

сега имаме камери които аз лично си ги следя с THE DUDE на микротик и при загуба на пинг получавам SMS.

Така че ти ако го пуснеш на dude познай с тази безжична мрежа ще ти се напълни inbox-a ;D .

На супер модерна техника при мен която е и супер скъпа около 150к и се краде като във експреса София Виена през Букурещ през 95г не истина ;D .

Отделно директори, дискове се чупят губиш запис и т.н.

Така че ако не ги разбираш и нямаш човек който да разбира Google.com и Youtube.com няма да помогнат кой знае колко.

Редактирано от syscom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам картата която си дал, нищо не ти пречи да пуснеш кабел от покрив до покрив. Дали меден или оптичен - избора е твой. Забрави тези "безжични решения", ще те боли главата после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам картата има ново-строяща се част по добре си пусни кабели по земята каквито и да са те за да може утре даже и интернет да пуснеш пък ако пуснеш оптика може да го ползваш както за телефония, телевизия, видео наблюдение, интернет и за други комуникационни цели.

Може би така

post-1128-0-88676100-1360000645_thumb.jp

Редактирано от syscom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

тенчери фреззи и сякакви уреди за канализиране колкото искаш SS7 беше писал и за по коаксиал с етернет върху ел жицата

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.