Jump to content

Ремонт на Nano Bridge


selianina

Recommended Posts

Здравейте , нужна ми е малко помощ смених чип на nano bridge и след това светят само лампите и не разчита ресета да не би да има нужда да се качи софтуера на ново след смяната на лан чипа някой пробвал ли е да ремонтирва?

Поздрави,

Деян Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда да се сменя софт! Възможно е да не е запоен качествено. Светят или мигат като за наливане на софт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светят захранването,лана и втора и трета лампа на wifi-то без да премигват

Поздрави,

Деян Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

би трябвало и без LAN чип да светва само power,с какъв CPU е?

при нанобридж няма отделен лан чип! Сменяш цпу като изгори лан-а :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не каза как се е държало устройството преди смяна на чипа. Все пак е ползвано преди да изгори цпу-то. Ако светодиодите са светели по същия начин, може би не е трябвало да се пипа цпу-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Смених чиповете на два нанобриджа. Като двата предваритено тествах дали работят, като се логвах в тях през wireless, дори единия пускаше чат пат по пакет,но чипа загряваше твърде много(явно повреден). Държа да отбележа че вече съм съживил няколко наностейшъни без проблем. Интересното е че тези бриджове са с различна Nand памет от другите модели и може да има нужда от debrick на процесора. Това което имам в моента и което съм тествал е през ttl convertor със сериен интерфейс. За съжаление само няколко маймуни и до там(тествал съм всички модове на сериала + скорости,все едно и също) Най вероятно информацията не е в ASCII код а в HEX заради директния бридж към процесора. Надявам се някой да даде идея какво може да е измисли, я Jtag я нещо друго :)))))

Поздрави,

Деян Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ще се повторя :). Не е нужно да сменяш софт след смяна на процесора. В това устройство има и други части освен процесор. Мериш и търсиш. Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.