Jump to content

С колко волта захранвате рутербордовете си?


SubmitBG

Recommended Posts

С колко волта захранвате бордовете си? Някой имал ли е проблеми при ниско напрежение - 11-12 волта?

Най-лесно се вижда с:


/system health print

Редактирано от SubmitBG

Ако е лесно, не е интересно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

вижда се на бордове дето показват

инак 18 волта най-добре захранване за лаптоп

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

зависи колко далече са бордовете от захранването, 18-24в е добре. Имаше по стари теми в които говорихте по тоя въпрос, някои бордове особено с повечко платки не обичат ниското напрежение.

п.с. и следващия път напиши подробности за борда като искаш информация.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен, идеалното решение си е, захранване за лаптоп 19 волта, най-малкото захранване на което съм попадал е 30 вата на 19 волта ЦЪК

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туко що колегата ми донесе един RB750GL та го зяпахме вътре да видим общо взето какво има в бялата кутиика :) Модела няма USB но като се вижда от платката се добавя лесно което се свежда кажи речи до това да се монтира конектора + няколко пасивни елемента и да се насити платката където им място за DC2DC което дава 5V само за USB то. Та по темата нещо друго ми направи малко лошо впечетление.

На кутията пише 8-30V но в дата шеета на DC2DC чипа мъ който реално захранва целия борд (3.3V) го дават до 27V.

Моя съвет е да не се преминава над 25-25V.

http://www.kinbond.c...big/LSP5502.pdf

Не казвам, че ще изгори ама е малко пресилено според мен и няма да е зле да се вземе под внимание.

Иначе както казаха колегите лаптопските захранвания се представят добре и то с по 10 тина борда и още техника.

Ако се захранва с ниско напрежение (9V) трябва да има повечко запас от към ампераж за да няма нежелани рестарти при големи натоварвания.

А по отношение на

/system health print [/CODE]

на доста бордове не показва нищо..

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз захранвам с тягов акумулатор Sunlight 12v 42 Ah... и зареждачка и бих казал ЗДРАВО НАДЕЖДНО И БЕЗОТКАЗНО

http://www.vesuviust...r-function.html

В RB 450G (system health) показва 15 V с такова захранване

Редактирано от msboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има ли достатъчно A... V може и да е 9

И аз си мислех, че има ли достатъчно ток и с по-ниско напрежение ще може да се мине, но не..

При мене може би проблема е, че wifi картата е мощна и самия си борд си иска по-високо напрежение.. Закачам го на стабилизатор 12V който може да да извади 10А++, гледам от winbox-a напрежението не мърда от 12V, но нещо ограничава изходящата мощност на wifi картата на 2-3 db. В началото си мислех, че може микротика да не я разпознава като хората, опитах и с по-стари и най-новата RC версия, но в крайна сметка проблема ще е от напрежението.. Скоро като имам време ще тествам с по-високо напрежение и ще кажа резултата, но мисля, че всичко ще е наред.

Ако е лесно, не е интересно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се рестартира при натоварване значи му стига. Производителя ясно си го е написал от колко до колко работи. Всеки борд си следи минимум и максимум на напрежението. Ако е извън границите не тръгва.

ситуацията с wi-fi картата не би следвало да се промени със захранване повече от 12в. Ако е пускана без антени или по време на работа са откачани-закачани антени не се учудвай защо е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Като чета ми е ясно че нямате много познания по въпроса, захранването на борда има минимална и максимална граница на работа, когато борда е близо до самото захранване съответно може да се захранва с напрежение близо до долната граница , обаче когато е далече от адаптера самия кабел се явява съпротивление от там се получава пад на напрежението и колкото е по - голяма консумацията на ток напрежението пада съответно още, и когато мине долната граница става проблема. Тока в случая няма да спаси положението независимо дали ще е 10А или 15А адаптера, тук имаме изискване за минимално напрежение. Затова всеки трябва да си предвиди достатъчно запас от напрежение при максимално натоварване. Ако се съмнявате взимате мултицет и измервате напрежението когато борда работи.

Отделен е въпроса, че някои бордове на минимално напрежение не работят добре просто защото не са добре проектирани захранванията им.

В тоя случай ако борда работи стабилно едва ли на картата няма да и стига захранване, ама ти ще кажеш какво се е случило.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабела е utp дълъг 1 метър, съпротивлението му мисля е смешно да го меря за да сметнем какви са "загубите".. Антените не се откачат и закачат... Борда го дават в документацията, че работи от 10 до 28V И все пак, за да не изглеждам човека "без познания по въпроса" ето линк към същия проблем с борд/карта http://wiki.oevsv.at.../f/f5/RBmod.pdf

"12V vs. 24V Versorgungsspannung

Durch sukzessive Approximation (einfach ausprobieren) konnte auch festgestellt werden, dass

höhere Versorgungsspannungen eher zur Abschaltung führen, als bspw. bei 12V, da hier die

auftretenden Impulse geringer ausfallen als bei 24V.

Außerdem sollte das Board nicht zuletzt wegen Blitzschutzmaßnahmen eher direkt an der

vorgesehenen Buchse versorgt werden, als über PoE."

Както написах при възможност ще тествам..

Редактирано от SubmitBG

Ако е лесно, не е интересно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.