Jump to content

Bullet M5


jordan_ruse

Recommended Posts

Здравейте. Преди малко свалих един булет М5 който е починал по начин по който не съм виждал до сега. На входа му има късо :). Някой който се е зайгравал с подобен проблем да сподели ако обича до какви изводи е стигнал. Аз разбира се ще пиша в темата какво се случва. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е от оня вирус дето трие флаша сега гори и кондензатори! Пък може и трансилни диоди 8) .

Процесор едва ли!

Редактирано от bobo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера тая техника по колко години требе да служи. По мое време сменяхме всичко всяка пролет и даже инцидентно лятото повторно. :)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по темата с " колко време работи " .... ще кажа че е тоя умрелия булет е на макс година а имам 411-ки който са на много лета и си работят. Но по стечение на обстоятелствата имам една посока в която има само УБНТ и ще е ужас да ги сменя всичките, а за сега само този е брадясвал. Ще пиша след тестове по късно.

п.п. благодаря за коментарите

след щателна проверка на всичко по захранването на булета понеже в 90% от случайте там е проблема, този отива в кашона за "някой ден ще го погледна". Ако някой има въпроси по темата нека ги сподели или да замълчи вовеки. Поздрави ;)

май май ще се разделям с тия пустий .... преди малко свалих 2 булета който седяха в положение /ресетвам се/ мигат периодично 2 по 2 диодите на сигнала .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май май ще се разделям с тия пустий .... преди малко свалих 2 булета който седяха в положение /ресетвам се/ мигат периодично 2 по 2 диодите на сигнала .....

Да , можеш да ги ресетнеш чрез захранването, измислено е с цел да не се катериш до върха на кулата - за удобство. Какво да се прави че не е много успешно и е толкоз капризно.

вариант 1 - Виж пак със какво ги захранваш

вариант 2 - Перманентно е , случва се да "изгори" "блока" отговарящ за функцията

вариант 3 - Повредил се е бутона за ресет и стои постоянно "натиснат"

вариант 4 (ала ДПС) някой ходи по кулите и ти прави мизериики :)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за предложените варианти. Единия булет е на една тераса, на закрито. първото нещо което направих е д а му сменя захранването. ефект нямаше. свалих го пуснах го с 2метра кабел и тръгна от рас. връщам го на мястото му пускам и пак така = побеснявам. прекримпих всичко, ефект няма. смених кабела от инжектора до него и тръгна .... искам да отбележа че със същия кабел лан-а на лаптопа ми се кънектва за суйч на 1гигабит ........ = купувайте РБ или Аликси или даже машини, но не и УБНТ.

Незнам какво е това нападение но не е нормално 3 такива шетни да се прецакат в един и същ ден ...... третия не съм го и пускал ... сложих машина. Сега отивам да пия едно-две че ще убия някой :). Лека вечер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

по принцип на входа на захранването имат един защитен диод, може да е дал на късо от пренапрежение.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.