Jump to content

Изграждане на мрежа на 6 км без пряка видимост


valioee

Recommended Posts

Здравейте,

Искам да изградя мрежа на 6 км без пряка видимост между офиса и производствената база на моята фирма. Целта е двете точки да работят в една виртуална мрежа.

Имам средна точка която е с перфектна видимост от началната и крайната точки.

Разстоянието от началната до средната точка е 0,8км,

Разстоянието от средната до крайната точка е 5.45км.

Възможно ли е да се изгради първото трасе с 2бр. SXT G-5HnD, и второто по-дълго трасе с 2бр. SEXTANT G-5HnD.

Преди няколко месеца купих 1бр. RB2011UAS-RM и го ползвам и съм много доволен.

Имам 2бр гигабитови комутатори с PoE на Cisco серия 300.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с sextant на 5 км ще имаш проблеми По-скоро си земи нанобридж М5 иначе с първия линк с SXT няма да имаш проблем

Идеята е да имам гигабитова мрежа, не знам дали с М5 ще може да се постигне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се лъжи че портовете са гигабит повече от 100 мб едвали ще прекараш слагаи бриджове или рокетидиш антени и 711ки зад тях .

ако не гониш трафик може рокетм5 :mellow:

Редактирано от PcTuninG™

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за какво ти е гигабитова мрежа какво толкова управляваш че да ползваш 1Г той ще прекара с 711 ама 200мб ;)

Редактирано от danielskiii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се лъжи че портовете са гигабит повече от 100 мб едвали ще прекараш слагаи бриджове или рокетидиш антени и 711ки зад тях .

ако не гониш трафик може рокетм5 :mellow:

Сигурно сте прави, аз гледах тази тема и мислех, че SEXTANT ще са достатъчни и са доста компактни. Във виртуалната мрежа имаме намерение да изградим и IP телефония по SIP trunk и затова ми беше идеята да бъдe Гигабитова, за да минава през съответния телефон и след това в PC.

Редактирано от valioee
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SEXTANT ще са достатъчни и са доста компактни.

Не гледай по външния вид а какво ти върши работа . това е много относително може и да стане ама се съобрази с ефира и самите антени са с по голям градус за такива разтояния . има доста писано из форума попрочети малко :blink:

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с sextant на 5 км ще имаш проблеми По-скоро си земи нанобридж М5 иначе с първия линк с SXT няма да имаш проблем

по-добре sextant , не си го причинявай тоя Nanobridge :)

като сложиш SXT-тата на 500-те метра им настрой нивата и след това намали мощноста максимално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... мислех, че SEXTANT ще са достатъчни и са доста компактни. Във виртуалната мрежа имаме намерение да изградим и IP телефония по SIP trunk и затова ми беше идеята да бъдe Гигабитова, за да минава през съответния телефон и след това в PC.

Не го мисли , ами го направи , нямаш място за съмнение. Щом ти допада ROS и вече имаш 2011 и ти харесва - действай. Връзката ще бъде достатъчно надежна, нямай притеснение. Пиши как се движи проекта , ако има още въпросителни.

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

Направихме първия линк от 0,8км, но имаме проблем с връзката. Ту се свързват, ту изчезват. Направихме го със Nanobridge M5.

Незнам дали има конфликт с други безжични мрежи. Направен е в Благоевград, от центъра на града до един от крайните квартали.

Има ли някакви специфични настройки, които може би сме пропуснали.

Благодаря Ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи една проверка на ефира , тоест отиди на високото място, пусни нанобрижа в station на всички канали и погледни на кой канал има най-малко или никакви устройства.И може да постнеш ако ти се занимава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.