Jump to content
  • 0

Проблем с микротик 5.18


Mupo neTkoB

Въпрос

Х86 компютър, IDE flash, след определен период на работа (различен всеки път) започва да спира да чертае графики на интерфейсите (на процесор и памет чертае, като показва че няма натоварване)

Забива, но може да се логнеш в него, но не може да направиш нищо, дори и рестарт. при опит за рестарт вече не отговаря и на пинг и не може да се логнеш, но не се рестартира до като не натиснеш F13.

след като се логнеш не се вижда нищо, нито интерфейси, нито файеруол, нито адресите. вижда се на прикачения файл

post-170-0-98851100-1358492802_thumb.jpg

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Х86 компютър, IDE flash, след определен период на работа (различен всеки път) започва да спира да чертае графики на интерфейсите (на процесор и памет чертае, като показва че няма натоварване)

Забива, но може да се логнеш в него, но не може да направиш нищо, дори и рестарт. при опит за рестарт вече не отговаря и на пинг и не може да се логнеш, но не се рестартира до като не натиснеш F13.

след като се логнеш не се вижда нищо, нито интерфейси, нито файеруол, нито адресите. вижда се на прикачения файл

post-170-0-98851100-1358492802_thumb.jpg

Пробва ли с 5.22

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Със сигурност не е не х86 след като имаш F13 такава изцепка само при Ябълките има

обнови си с по актуален и махни пакетите които не ползваш ала ADSL централа виртуализация и т.н.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

махнати са всички излишни пакети, със ъпгрейд на версия ще пробвам може би по-късно но за момента трябва да е така. че не ми се ходи на място за ъпгрейд-а

този досаден проблем продължава. странното е че вече компютъра е сменен изцяла (с изключение на 2 от4-те гигабитови карти) версията вече е 5.20. по-често се среща проблема вечер. мисля че преди да се появи проблема се виждат мноого дропнати пакети на едната ланка. тя е свързана с друга сграда и още 3-рутера в режим чисто АП чрез оптика и съответно 2 медии.

МТ>1м кабел>Медиа--оптика--Медиа>1 кабел>рутер-рутер-рутер

последните 3 са със спрени dhcp и им се ползва само wifi- частта като е забоден кабела в някой от лан портовете. видно обаче първия се натоварва най-много защото след него има още 2 рутера и общо около 30-40потребителя

давайте идеи че се изчерпах

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

реалтек гигабит 8169

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

и 5.18 и 5.20 кракнати. мисля че не е китайската версия. Мрежовите карти нямат почти никакво натоварване. общия интернет минаващ през рутера може да е около 150мбпс, като в повечето време е от порядъка на 30-40мбпс към тази сграда. пакетите не надвишават 3-4к

дали може тези рутерчета в сградата да не издържат и заради тях нещо да забива МТ

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз съм имал подобен проблем и се оказа лан карта, ако ти се занимава махай една по една то ще си покаже де го боли ,при мен направо увисваше ,рестартираш работи няколко часа и пак. :)

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

същата работа беше , преди ползвал масовата 8139д и пак го правеше. той не увисва при мен, и някой път работи примерно 10дни. някой път всяка вечер забива

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвал ли си да метнеш друг flash , по горе си писал че си сменил машината а flasha сменили самата карта да не би тя да има някакви проблеми, новата ти машина със същата рам ли, в смисъл да не би да си я взел от предната която е била там

Редактирано от Anatoli

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

не, новата машина си е абсолютно различна (с изключение на ИДЕ флаша наистина) както и на 2 лан карти

ползвам вградената гигабитова на компютъра и още 3 ланки 8169. може би ще трябва да инсталирам на един хард този микротик, да не го чете от флаша... въпреки че е нов

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Ми сложи на една флашка някаква друга ОС,и виж как работи известно време машината с нея.

На мен ми прилича на софтуерен дефект.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ще кача скоро инсталацията на хард. софтуерен дефект би трябвало да даде на една версия, и на един комп, обаче на 2 различни версии и 2 компа

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

И кое им е различното,името ли ?

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.