Jump to content
  • 0

Нямам пинг след connect


Guest martidim

Въпрос

Здравейте,

Днес за първи път сядам да се видя що е това микротик.Естествено всичко почва с проблем  :-[. Настройвам единиq  на "AP bridge", 2-рия на "station", задавам на ЛАН1 адрес 192.168.71.18 и на ВАН1 адрес 192.168.71.19

аналогично на втория микротик ЛАН1 -> 192.168.71.20 и 192.168.71.21

Ползвам ALIX 2c2 с микротик 2.9.50. Проблема ми е че след connect нямам пинг от PC-to закачено от единия микротик до ИП-то на другия микротик или другото PC.

Досега съм ползвал АП-та и там е достатъчно само connect и всичко си тръгва. Пробвах да закача АП към микротика. Привидно няма проблем. Но като пусна пинговете - няма никои !!!

Трябва ли да се настройва нещо допълнително за да почне Микротика да рутира ?

Другия ми въпрос е дали има проблем да се ползват за връзка микротици с различни версии (примерно 2.9.27 и 2.9.50)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Мерси Коко, linka беше много полезен, настроих всичко по него. Закачиха се двата микротика  :). Сега ми се получава следния проблем, от единия микротик (с лицензиран 2.9.50) имам пинг до IP-тата от 2-та микротика. От втория микротик (с нелицензиран 2.9.30) нямам пинг до никъде. Преди 3-4 дена видях микротик за първи път и сигурно ми убягва някоя подробност. Препрочитам описанието за настройките, но явно нещо ми убягва. Къде може да е проблема ?

От къде мога да се "сдобия" със software key za MT2.9.50 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.