Jump to content

IPv6 и домашните рутерчета


MiPSus

Recommended Posts

Клиента си купува нов рутер за да ползва IPv6 световната мрежа, освен ако не иска да си купи заобиколно решение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като не му трябва реално ип дреме му на потребителя че рутера му взема ип от мрежа 192.168.х.х

за къде се бърза с това v6

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В IPv6 никъде не е мислено да има домашен рутер (Firewall/NAT) целта е всички да са в Интернет директно :)

Повечето от новите рутерчета поддържат IPv6 в passtrue режим + по старому за IPv4.

Миро , ако мислиш, че е лесно да поддържаш NAT на голям трафик ...? Отделно има игри като DoTa , които и на домашния рутер се мръщят - искат публично IP. Моя LIR вчера го питах и ми предложи ЕДНА C мрежа и то щото съм заслужил, стискали някоя и друга мрежа за нови абонати просто!

Отделно трябва да връщам една /22 :(

И не само аз съм в тази ситуация. Проблема е голям, но не го осъзнаваме. Една камара хардуер за още по-голяма камара пари имаме в мрежите и той ич и не отбира v6!

  • Харесай 1

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те ИП-тата със сигурност не стигат, но въпроса с НАТа може да се реши. има потребители дето ги боли .гз дали ще имат реално ип, повечето играещи искат такова, но със сигурност ако предложиш отстъпка в месечната такса на някой баба/дядо или друг обикновен потребител който ползва само скайп и абв за връзка с детето си в щатите не вярвам да го интересува ип-то му дали е в4 или в6. (На неговия трафик трябва да може да го удържиш на НАТ)

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж са Миро, имам си конкуренция която да "...предложиш отстъпка в месечната такса.." щото за толкоз им стига ресурса, аз не си падам.

А относно "...потребител който ползва само скайп и абв за връзка с детето си в щатите..." те тука те ше требе и международен ъплоуд , че ше искат и да го видят, ма тя конкуренцията и от това икономисва :)

Не разбирам само, къде е проблема със IPv6 - мрежа като мрежа , даже позволява повече и е по-подредена, скалирана , що требе се дърпате като магарета на мост?

Редактирано от MiPSus

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става въпрос за рутерчетата на клиентите... отново баба и дядо ;)

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е дай са като са баба и дядо и миришат на земя , да нямат Интернет като хората. Ще пускам промоция със надслов " Интернет - последен шанс" :(

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за къде се бавим да се възползваме от IPv6 ?

И аз това се питам.

Ама в момента в провинцията, кой доставчик предлага свързаност IPv6 на прилична цена не се сещам нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

IPv6 не се налага, защото към момента от него няма печалба (освен за производителите на хардуер), а се очакват известни проблеми при конфигурирането на мрежите докато нещата си дойдат на мястото.

За мен NAT не е решение на проблема с ичерпващия се брой адреси, а е крачка назад. От IPv6 има много ползи като end-to-end connectivity и ще позволява по-лесно управление на всякакви IP enabled джаджи които ще се навъдят по домовете ни в близко бъдеще. За съжаление доста малко доставчици в България имат тестови мрежи и никой не си дава зор да ги предложи на масовия потребител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз лично ползвам главо рутери на който мога да кача DD-WRT което би трябвало да ми реши проблемите, а и когато опрем до версия 6 най-вероятно пак ще има рутерчета по 20-50 лева с които да се закърпи положението :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Аз лично ползвам главо рутери на който мога да кача DD-WRT което би трябвало да ми реши проблемите, а и когато опрем до версия 6 най-вероятно пак ще има рутерчета по 20-50 лева с които да се закърпи положението :)

то това не си е решение така ще спестиш обновление на 10% от наличните останалите в коша
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Администратор

това е Тeредо протокола не е нищо ново

http://en.wikipedia.org/wiki/Teredo_tunneling

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.