Jump to content

Ядрени статистики


NetworkPro

Recommended Posts

Здравейте

Интересно дали в Интернет има данни от доверен източник, за промените в средата след ядрените експлозии :)

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвратително, отвратително, колко да е отвратително? Да не се самобичуваме за стари работи.

Те ся нали се регулират с разни UN, NATO алабала (не ги следя) правила?

Та това е въпорса - в Интернет дали има достоверен, авторитетен източник на информация по темата.

edit: P.S. накрая на видеото пише че е от няква публикация на нещо дето звучи авторитетно само че от 2000-та

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Статистиката за щетата върху здравето поради Чернобил е оптимистична, според мен. Някво видео гледах наскоро по темата. Едва ли ще ни изтребят, дори и да правят тайни ядрени опити. Освен да насъскаме разследващите журналисти да си вършат работата, да разследват и да публикуват? Закво го градим тоз Интернет иначе?

edit: P.S. видеото беше на BBC на тема последната авария в Япония

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледах че последствията от Фукушима ще се прояват след 15г. А за нета то е друга тема ама вече не е това което беше - свободен!

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как да не е свободен?!, аз каквато Истина съм имал да кажа - никой не ме е спрял и ако се опита да ме спре -най-много боя да си навлече!!!

- Wikipedia

- форуми

- facebook

- собствен уебсайт на домашния си IP адрес

- blog-ове-безплатни

- коментари по гореизброените такива на разни "активисти"

- Skype

- разни чудеса и дяволии дето не обичат да се разказва за тях

като се публикува - трябва да те разберат правилно, правилните хора! това е основното според мен

edit:P.S. само да поспрем със изливането на яда по начини които не промотират здравия разум, защото в момента целия Интернет му е паднал рейтинга заради тормоза във коментарите на хората :)

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше във форума на Google Earth линкче с отбелязвания на всеки ядрен опит, вида му /въздушен, наземен, подземен, подводен/ и колко килотона е. Гърмяно е наистина страшно много, но има разлика между ядрена бомба и гръмнала АЕЦ. При първите, няма леки елементи, като радиоактивен йод, които да се разнасят от ветрове и течения по цялата Земя. Пак в Google Earth е ясно видимо че само на няколко километра от най-секретната военна база на земята - Зона 51 има десетки кратери от същите тези опити. Едва ли ако беше опасно за здравето на хората работещи в базата, тя щеше да съществува там. Някои твърдят че солта се йодира за да се компенсира увеличеният радиоактивен фон на Земята, в следствие на ядрените опити и многобройните инциденти в АЕЦ, довели до изпускане на радиоактивно замърсяване. В исторически план, солта се йодира още преди да бъдат разгадани тайните на ядреният разпад, но конспираторите история не четат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.