Jump to content

100 мегабита на 14-15 километра


ArenaTeam

Recommended Posts

Здравейте колеги, чак сега видях, че има микротик форум като се поразтърсих за AIRFIBER :) В момента съм с 4хRouterboard 711G на 5 гигахерца и съм от скоро с тях (от няколко месеца). Много стабилни и надеждни в сравнение с това което ползвах преди но ефира се дъни от време на време и трябва да се сменят честоти. Другото което е, че след дни наред тестове и опити, забиват твърдо 40 мигабита и каквото и да правим няма и няма промяна, всичко сме опитали, поляризации, настройки на нива, настройки по бордовете, всички режими на работа и резултата е все същия. Ползвам 4 такива, имам релейка по пътя. Схемата е устройство - 13-14 километра пряка видимост - две устройства - 1-2 километра пряка видимост и устройство накрая. На релейката съм с една антена 1,2-1,5 и няколко по малки 0,9 и то читави антени. Добри пиктели и кабели навсякъде както и в начална и крайна точка. Въпроса ми е може ли да се докарат поне 150-200 мегабита и с какви устройства. Натискат ме в момента да сменям с AirFiber (аз съм ISP само) тъй като всеки мята на 5 гигахерца каквото иска и не е както преди 5-6 години. Така или иначе ако трябва пролетта и AirFiber ще се вземе поне от първата точка до релейката но все си мисля, че трябва да има и друго. Четох доста из темите но категорично не видях някой да казва нещо което да работи при тия разстояния на добра скорост. Ще съм ви благодарен да споделите мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Airfiber на 14км ... дано при вас не вали много, иначе ще има доста доунтайм, има решения и на алкома на по ниска честота, ако пък имаш възможност за лицензирана честота колегата Миле продава Нера.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено нещо куца в тази схема....ArenaTeam опиши подробно нивата и CCQ и режимите в които ги пускаш. При мене същия сценарий на 18 км със същите бордове и 90 ки антени и облъчватели с двойна поляризация нивата са -49 (много рядко -51). 160 мегабита прекарвам без проблем. Определено си виж всички настройки според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

и за да не оставаме в недоумение пишете за Фулл дуплекс или халф дуплекс става дума !!!

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще вляза и ще постна като снимки какво се докарва, но след няколко опита това е което постигнаха от доставчика ми SP Net (аз съм ISP само). Казват че няма причина да не минават повече от 40 мегабита но 2 месеца заковава на 40 мегабита и не мърда. Писна ми да сменям през година съоръжения, затрупан съм с 1 кашон бордове, радиа и една стая с антени. Надявах се с тия да докарам поне 60-70 мегабита но не се получи. Не обичат и много да им се ровя по радията, преди 1 седмица настройвахме пак режимите на работа и се бях закачил и едновременно аз и отсреща правихме прочмени. Уж нещата са много по-добре а реално трафик пак 40 мегабита и затова вече не знам какво да правя. Явно че нещо куца тук но поне щом казвате, че на тия разстояния се носи 100+ мегабита трафик е добре. Има надежда за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ще прочета да AL5F MP360. Говорих с администраторите, нивата са перфектни, просто няма честота, всичко е запушено. Преди 2 седмици имах проблем, умря ми трафика а нивата бяха перфектни и след като налучквахме честоти се оправи. В момента бордовете са band 5ghz-n wireless protocol nv2. Сега ще кача и два пресни скрийншота от точка А до релейката ми и от нея до точка Б.

post-3012-0-62392400-1354268371_thumb.jp

post-3012-0-07281900-1354268373_thumb.jp

Редактирано от ArenaTeam
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AL5F MP360 на 18 км.

post-599-0-12446500-1354265559_thumb.png

Едва намерихме място из навалицата, затова не е на максимума.

Ама си е сумичка.

И цената си я бива, мисля да изстествам един AirFiber към нова година....

Определено ще прочета да AL5F MP360. Говорих с администраторите, нивата са перфектни, просто няма честота, всичко е запушено. Преди 2 седмици имах проблем, умря ми трафика а нивата бяха перфектни и след като налучквахме честоти се оправи. В момента бордовете са band 5ghz-n wireless protocol nv2. Сега ще кача и два пресни скрийншота от точка А до релейката ми и от нея до точка Б.

С това качество на сигнала толкова.

Редактирано от TheCrowBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От едната страна се е вързало 135/135 а от другата 243/162 или аз пропускам нещо . При сигнал -56 си мисля, че не си можете. :) 14км. :) антени 90см. :)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AL5F MP360 на 18 км.

post-599-0-12446500-1354265559_thumb.png

Едва намерихме място из навалицата, затова не е на максимума.

Ама си е сумичка.

Цяла София е с такива джаджи как няма да е запълнен ефира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нивелирай си стойките от двете страни и/или намести облъчвателите да докараш сигналите и на двата чейна около -56 и работата ще заспи :)

Възможно е и някой кабел или пигтейл да прави проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.