Jump to content

Не пускайте картите без антени за правилните MHz !


NetworkPro

Recommended Posts

Не пускайте картите без антени! + Антените трябва да са за правилните MHz (канали които сте избрали) ! + Антените на двете устройства трябва да са на разстояние, силата на сигнала трябва да е между -45 и -55 dBm.

Например:

wispbg.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=7

Оборудване:

------------------------------

2 х Mikrotik RouterBoard R52n

2 х Mikrotik RouterBoard 411AH

4 x Pigtail U.fl-Nm

------------------------------

172641817016197685281248678840XweLFBw8cUDmYKldhBp0_m.JPG

1. UDP full-duplex test

59766614856327541248678844jo0f8tT4BTgGqX9awTGZ_m.JPG /quote]

Не правете така! Пускането на карти без антени може/ще ги повреди. Причината е, че при работа без товар има риск за стъпалата на картата поради върната мощност. Освен това, мощността приета от другата карта също е прекалено голяма и може да повреди приемника  ;D

!

Друго, което не е баш тамън е теста - bandwidth test UDP ? Този вид тест каква информация носи за възможностите на оборудването?

Как предпочитете да тествате картите?

p.s. защо не мога да сложа картинка в цитат ?

[quote][img][/img][/quote]

?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам една история за теб, с която искам да ти изкажа благодарности, относно научния подход, който прилагаш :

"Иванчо се прибира в къщи разплакан и казва на баща си, че в училище чул нови думи, но не ги разбрал: “по принцип” и “де факто”. Баща му почнал да ги разяснява, вика по - малката му сестра и я пита: - Ако един мъж ти даде 500 DM ще легнеш ли с него? - Ами ще легна бе, тате, пари са това. Бащата пита Иванчо: - Разбра ли, бе? Иванчо клати глава отрицателно. Бащата вика по - голямата му сестра и й задава същия въпрос: - Ако един мъж ти даде 500 DM ще легнеш ли с него? - Ще легна, бе тате, пари са това. Иванчо пак нищо не разбира. Накрая бащата вика майка му, но и тя отговаря, че за 500 DM ще легне с чужд мъж. Иванчо нищо не разбира от обяснението. - Виж, бе татьовото, “по принцип” ние трябваше да имаме 1500 DM, а “де факто” имаме три курви вкъщи."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми е, че на теория е едно, а на практика съвсем друго. Не знам какъв практически опит имаш, но направи поне 200-250 линка и тогава давай такива сериозни съвети. Забелязах, че и по други теми си доста рязък и тежък в изказванията и то към хора със солиден практически опит в областта.

Като цяло темата е доста интересна, но смятам, че доста пресилваш ефекта и плашиш нюбитата. Току виж някой изпраскал 260см чиния на бюрото от страх да не изгори "скъпата" си играчка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти каква работа имаш да ми гледаш постовете и да ме съдиш какво пиша? Да дойда да ме изпиташ, нещо контролно, изпитче, квестори да си викнеш...? Дипломка да ми дадеш от твоя университет? Като не ти е харесало какво съм поствал - да беше постнал когато му е било времето! Някакъв страничен проблем ли имаш? Перчиш се че си пуснал 250 линка? Перчи се но защо трябва да е Срещу Мен? Перчи се, но поствай полезни постове поне хе хе.

По темата: повечето нови карти имат защити (или дали?! хе хе) от такива случки, но те не гарантират че няма да стане фал. По-добре да са предупредени хората отколкото да си прецакат картите, след което да си изхабят нервите + нашето време като ни питат защо не работи еди-кое-си на линка...

Разбира се това е съвсем нормален обикновен форум, където информацията в една тема се допълва от всеки пост. Всеки поства мнението си и така се изгражда цялостна картина от различните гледни точки и опит на участващите. Един може да постне едно друг да постне обратното, стига да е ясно в кой конкретен случай се развива действието, може и да има полза ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Хм , малко пресилено изказване , обаче с доза истина в него.

Маломощните карти ( <100мВ) няма да се повредят без антена. Производителя ги е тествал в този (тежък) режим и е поел гаранция (в повечето спецификации пише, че няма да изгорят без товар.

При по-мощните карти ( > 250 мв) наистина има риск да прегрее и изгори крайното им стъпало. Мощна карта без товар не е добре да се тества.

Е как без антени , приетия сигнал да е твърде силен : ) , с антени да не би да е по слаб ?

Място за притеснения от прекалено силен сигнал няма (най-много да падне скоростта) , но картата няма да изгори по никакъв начин (производителя е предвидил , обикновено в самия чип има ограничаващи диоди)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности за добрия пост.

Лично аз, две безжични устройства, независимо с какви антени, на прекалено близко разстояние - не бих опитвал да използвам - метър и половина - два - е добро разстояние за мен и за латвиеца, когото цитирам конкретно за това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Про : Не ми е изгодно да те препитвам, тъй като си доста над нужното ниво за мойта скромна фирма, а и ще вземеш да ме чарджиш на въпрос и ще се чудя с кой фриланс да избивам  8-)

@Темата : направил съм доста тестове с карти под 200мВ и мога отговорно за заявя, че не дават дефекти по гореописания начин.

Държа да отбележа, че лично съм повреждал 600мВ карти и то точно поради тази причина - натоварване на максимум(подчертавам *максимум*) в следствие на което изгубиха ума и дума и си работеха само както те си знаят - вика, но не чува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...изгубиха ума и дума и си работеха само както те си знаят - вика, но не чува.

:) Има ли шанс да работят като еднопосочни в режим nstreme-dual заедно с двойка карти на които им работи RX ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се отклонихме от темата, но относно тези карти и въпросът ти - гледам си ги коментирал в друг пост и хората от Атерия в момента умуват над 20 броя развалени лично от мен такива. Според тях(затова те жегнах на тази тема) е невъзможно, дори на максимална мощтност да изгорят, тъй като са взети съответните мерки при дизайна, следователно за това плащаме такава цена(Да! има много по-евтини такива карти, но не искам да си представям те как горят)

Конкретно - сменяш мощтността на едната карта, обаче другата отказва да слуша и си седи на нейната си! ( !!!ужас!!!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата : та значи по гореописания начин изтрещях една карта ... / вината си е изцяло моя тогава не знаех че мощна карта не се пуска без антена / въпроса ми е относно тази карта понеже неможе да се използва в режим АП но като сканирам с нея чува какво има насам натам ще мога ли да и вярвам ако е в режим различен от АП и ще работи ли  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата : та значи по гореописания начин изтрещях една карта ... / вината си е изцяло моя тогава не знаех че мощна карта не се пуска без антена / въпроса ми е относно тази карта понеже неможе да се използва в режим АП но като сканирам с нея чува какво има насам натам ще мога ли да и вярвам ако е в режим различен от АП и ще работи ли  

  Няма да работи. Диагнозата е: Пробив по напрежение на крайното стъпало от високо КСВ /отразена енергия/. След като е станало това, няма как да излъчва въпросната карта, тъй като при всички режими на използуване на картата преноса на данни е двупосочен.

  Няма голямо значение каква е мощността на картата, а какво е напрежението на пробив в преходите на крайното стъпало.

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните няколко дена ми е мноого трудно  да влизам за съжаление поради липса на нет т.е. има го но при 2300мс закъснение средно.. Е все пак съм посредата на нищотото.И май доста съм изостанал с темите :(. Та по темата Това което е написал NetworkPro за изгарянето..Не ми се е случвало с wireless оборудване за момента и се радвам!Но с радиостанции доста, често и то както много правилно каза edemy2001.Причината е в КСВ то.Не съм много запознат дали wifi тата имат защитата от високо KСВ но би било добре ако имат.Все пак има доста фактори поради който то може да излезе много над нормите..От 4 месеца карам една CM-9 само с пигтайл за тестове и за момента се държи.Но тя си е слабичка като цяло  ::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

заглавието на темата трябваше да е "Не пускайте мощните карти без антена(облъчвател)" . Аз до сега не съм горял карти но съм свикнал в пигтейла да бодвам около 3см тинол поне :) , че ми е под ръка.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

заглавието на темата трябваше да е "Не пускайте мощните карти без антена(облъчвател)" . Аз до сега не съм горял карти но съм свикнал в пигтейла да бодвам около 3см тинол поне :) , че ми е под ръка.

Това е най-добрия вариант при липса на друга антена, защото не е известно кой производител слага защита и кой не. За мини PCI картите не знам как е, ама на няколко USB безжични адаптери и един два модела рутери (между които имаше и един Edimax), със сигурност съм виждал, че няма защита.... Парчето тинол/проводник трябва да стърчи 3 см. над нивото на масата на конектора. И ако е 3 см. на дължина - трябва да е дебело около 1 мм. За 2 мм. диаметър, трябва да е около 2.8 см.

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.