Jump to content
  • 0

Wireless - Ограничение на upload скоростта?


None

Въпрос

Здравейте.

Модела на рутера е 951-2n

Пускам wireless и искам да огранича скоростта. На download я ограничих от Tx менюто на wlan1 интерфейса.

За wireless-а има DHCP сървър и дава адреси от 192,168,88,2 до 192,168,88,10

Искам да огранича скоростта на 2М download и 20kbps upload. Или за всички потребители да е толкова - или за всеки по отделно (едно от 2те, понеже някой като upload-ва през wireless-а и спира/прекъсва интернета на другите потребители).

Пробвах какво ли не. Ограничава се само скоростта на download.

Пробвах и това -> http://www.technotrade.com.ua/Articles/how_to_limit_throughput_mikrotik.php .Зададох IP адреси по отделно и за всичките наведнъж.Не работи. За interface задавах wlan1, bridge-local, all - с нито едно не работи.

Всеки който питам ми дава някакви теми да чета. Четох. Гледах клипчета в youtube. Бъркам нещо малко и не знам къде. Изгубих няколко дни само с тези неща. Мислех си, че това е нещо елементарно и лесно за настройка, но съм бил далеч от истината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

подаваме жокер - прави се със SIMPLE QUEUES със картинки е направено почти идеално по горния линк - но е необходимо предварително да си дефинираш потребителите ИП адрес - на картинката потребителя андреи със предварително зададения му ИП адрес е показано как се ограничава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мерси за жокера.

Не знам какво стана - ама сега работи. Няма да го барам. Само да видя как да направя backup с тази конфигирация, че да не стане нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

втори жокер забиваш лимита в DHCP профила така само ще си прави правило в Simple Queues

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

втори жокер забиваш лимита в DHCP профила така само ще си прави правило в Simple Queues

имаш предвид да си пусне хотспота и тои да раздава хем адреси със дхсп хем лимити на скорости ли

нещо профили на дхсп не намирам ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

не имам предвид DHCP статично раздаване и там си има каквото си искаш

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

DHCP съм го пуснал на динамични, да раздава от 2 до 10. Има ли вариант за даден MAC адрес да раздава друг адрес (или поне точно определен, примерно 10). Понеже да си ползвам за мен по-висока скорост като ми се наложи през wireless, а другите да са си ограничени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нищо че си го настроил да раздава автоматично от 2-10. На теб може да ти даде ип-.52 ако искаш. Виж static

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

мерси. Дадох му това дето ми е в момента да ми е Static - (тоест 10). Отделно ограничих само това IP. Така при нужда ако искам да си махна ограничението на скоростта ще мога да го направя по-лесно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

не разбирам какъв мазохист си да се самоограничаваш...

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Интернета основно се ползва на 3 компютъра - един за работа и 2 за други дейности (2 PC-та и 1 лаптоп). Ограничавам скоростите на всички да са под максималните - така и да се теглят филми или да се прави нещо друго - няма да спира интернета на този на който ми е важно.

Лятото wireless-а се ползва и от други хора и затова него съм го ограничил повече. Това ограничава и скоростта към лаптопа, но за дейностите за който се ползва му е достатъчно (ако аз ще го ползвам и ще ми трябва бърза скорост за нещо - ще си я увелича).

Пък и 10Mbit да се ограничи на всеки по 8Mbit не е кой знае какво ограничение - хем се тегли от 80% от капацитета на връзката, хем на другите няма да им прекъсва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Прочети какво е queues,

http://wiki.mikrotik...ment_and_Queues

Миро взе ми думата... ;D Не само queues да прочете, ами да започне от самото начало http://wiki.mikrotik.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И за какво да ги чета тези работи? Не можете ли да обясните на елементарен език какво е queues?

И защо ми давате да чета всичко за mikrotik? Или за TCP/IP протокола?

Питах нещо елементарно и дали съм го направил правилно и ако не - как да го направя. Вашата отговори са все едно да спукате гума, да отидете да ви я сменят и от там да ви кажат да прочетете за устройството на автомобила.

За момент си помислих, че този форум е по-различен от другите и можете да отговорите точно и ясно на някого (като в други теми), а не да давате жокери, източници на информация и т.н.

Чел съм и не съм разбрал - затова питам. Ако бях разбрал всичко - нямаше да си губя времето, както и вашето.

Благодаря ви за мненията и за отделеното време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.