Jump to content
  • 0

mikrotik >5.18 ssh проблем


ushoplias

Въпрос

Здравейте,

имам един perl скрипт за бекъп на микротик през ssh (ползвам Net::OpenSSH), и забелязах че от някои микротици неможе да си вземе експорта, и тези микротици са версия 5.18 и нагоре. Ръчно стартиране на скрипта - работи, но когато е от крон-а - не работи, миротика не връща нищо, няма и грешка. Намерих тема във форума на микротик: SSH between routers, works in terminal but not in script? и си мисля че проблема ми е същия (когато е от крон ssh клента няма терминал и няма stdin). Пробвах с различни опции на клиента, -tt за форс за терминал, сетване на променливи на обкръшението, но нищо не се получи.

Та въпроса ми е: може ли по някакъв начин да се излъже микротишкия сървър да върне нещо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Правиш работата наопаки т.е. микротика да праща, че и има и няколко варианта как да го прати.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Знам за вариантите, но по ме устройва ssh-то, че с един скрипт си бекъпвам и микротиците и убикуититата. Само слагам устройството на дюда, а скрипта си ги взема от там и си ги бекъпва.

Тръгна, с open2 фунцията от Net::OpenSSH. Сега остана с това да има проблеми със старите версии и ще се грумна ... :)

ПП: Сега пък старите версии май не поддържат повече от една команда по този начин ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Хомогенизирай версиите и ще решиш проблема

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз това съм си мислел, ама нещо не ме кефи как се държи 5.х на РБ133, то май не понасят нищо по-високо от 2.9 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.