Jump to content

Съвети за Single Board Computer


dumfree

Recommended Posts

За един изследователски проект трябва да реализираме относително бърза ad-hoc мрежа. И сме се спрели на варианта да използваме някакъв едноплатков компютър на който да може да закачим wi-fi карта и отделните устройства да си комуникират. Въпроса е на какъв интерфейс бихме имали най-голямо разнообразие от wifi карти с които да експериментираме. Цялото това нещо ще трябва да може да се монтира в кола.

Единия вариант е някой от компютрите на alix .

Вторият вариант е itx дъно, но нещо не мога да намеря с mini-pci интерфейс, има с mini-pci-express или с PCI (винаги остава варианта за преходник).

Сега конкретните питания:

Някой попадал ли е на x86 itx компютър с 12V DC захранване и mini-pci карти?

От вашия опит с различни wireless карти - коя бихте определили като такава, която дава относително "прецизно" силата на сигнала на отсрещната страна.

Някой има ли впечатления от http://www.itx.bg/

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пазарувам често от itx.bg. Нямам забележки откъм отношение и коректност.

Присъединявам се към колегата - коректни са, аз също пазарувам но рядко от тях.

Мисля, че имат дъна с 12В захранване директно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз видях в захранване.ком преходник за ATX захранване към 12Волта не съм го ползвал точно него ама, съм много доволен от всички продукти на захранване.ком

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
:) с две ръце гарантирам за Момчил от itx.bg , дъно с интегриран mini-pci на x86 трудно да не кажа невъзможно, варианта е примерно това както ти сам каза с преходник + това или направо на mini-pciE , има и CF слот. Относно прецизността на платките ... и да има не съм забелязал фрапиращи разлики SR5, XR5, R52H, R52Hn, CM9, X868 , въпроса е че някои са по - глухи от други :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.