Jump to content

Tp-link TL wa501g Първи впечетления


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Не съм ги тествал като, понеже всичките са ми клиенти, но пак е по добро от едимакса...

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко го отворих.... 1:1 като на снимката която постнах за жалост металния екран на високочестотната част е запоен и подгънат а припоя е от малко кофти и не ми се занимава да го разпоявам но ми се стува че предавателя,приемника и CPU  са в 1 чип.... и всичко е под екрана. Иначе са му сложили лц филтри на входа на захранването както и на снимката се вижда... но понякога не ги слагат само платката е предвидена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте!

Имам  въпрос свързан с въпросното АР. Понеже съседа има безжична мрежа в тях и сигнала стига до вкъщи, решихме да вземам интернет от него и по този начин ще плащаме заедно с него една сметка за интернет. Но проблема иджа от това, че моят компютър е от "грешната" страна на къщата т.е. има сигнал, но в съседната стая :)

Стигнахме до решение че трябва да се вземе АР което да се постави в съседната стая и до компютъра да се пусне кабел, като разтоянието от АР-то до компа е около 13-15м.

Въпроса ми е дали въпросното устройство ще ми върши работа т.е да прихване безжичние интернет и да го прати на ~15м до компа ми?

Или се нуждая от по скъпо устрйство?

Благодаря за отговорите предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опънете директно LAN кабел между къщите, или по стълбовете, ако е възможно :) В най-добрия случай - за външен монтаж с вградена проволка/тел, иначе - най-евтиния привързан към тел, която да го носи... да поема тежестта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах искаш в репитер режим да го полваш - Недей!По добре кабел директно до комшията Ти... А компромисен варянт кабел до там до където се вижда неговото AP и там слагаш тp link a в client режим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Днеска след малко гавра с него му избиха всички електролити :) Те и без това бяха супер големи ментаци ... Сега е с Rubicon & Nichicon 105 градуса.Като на мястото на 3 те по 470микро във вторичната част са сложени 3 по 1000, а на мястото на 3 те по 470 в първичната част - са заменени с 2 по 1000 микро + 100нано.

post-61-130900725038_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.