Jump to content

Сценарий WLAN->Server->LAN->WAN(router)->WLAN/LAN


netuno

Recommended Posts

Сценарият е следният- имам сървър под WindowsXP(да, леймърско е, знам), който има свързаност към интернет през WIFI, като

връзката е шерната и на LAN порта виси втори компютър със статични настройки на LAN картата. Искам обаче да прехвърля връзката върху рутер(TPLink WR340G) по мои си съображения, като въвеждам статични настройки на рутера. Връзката е с кросс кабел, коетo едва ли е проблем, понеже портовете на рутера са auto MDI/MDIX.

На LAN1 на сървъра имам статични настройки

192.168.0.1 IP

255.255.255.0 Subnet

На LAN2 на клиент-компютъра имах настройки, с които той имаше връзка до интернет:

192.168.0.2 IP

255.255.255.0 Subnet

192.168.0.1 Gateway

192.168.0.1 DNS

Същите настройки като на клиентският компютър опитах да ги въведа в рутера и връзка няма - Windows отчита, че на LAN1 му се

праща нещо, но не се отговаря на изпратеното от рутера, де факто връзка няма, също както и PING до Gateway-а. Сценарият е

понеже не ми достигат LAN портове на сървъра, та исках да използвам рутерчето, което ми се мяркаше. Важното е да има връзка, зa сега не се иска никакво дистанционно управление или каквото и да е било.

Къде е грешката в постановката, че да не мога да "налея" интернета към рутера?

Редактирано от netuno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Ако искаш рутера да ти играе ролята на суич трябва да не исползавш MAN порта, ако искаш да е през MAN порта трябва да пуснеш RELAY.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си нормален, прав кабел а не кроснат. Виж мрежовата карта на бузата, че доста често по непонятни причини не искат да сработят на 100 мегабита FD. Пробвай да я сетнеш на 10 мегабита FD.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.