Jump to content

HotSpot Хотел


Recommended Posts

Здравейте,

Имам нужда от съвет от професионалисти, а в този форум всички сте такива :)

Предстои ми изграждане нa Hotspot на хотелче с около 30 стаи, които са с изглед в една посока. Мисля да ги облъча отпред с  два АР, за да мога да разделя натоварването на половина - по 15 max 20 клиента(с много резерва) на АР. Достъпът до Интернет през Wi-Fi ще става с потребителско име и парола(с възможност за заплащане на Нет-а, ако се наложи такава необходимост).

Бихте ли ме посъветвали какъв хардуер и софтуер да използвам.

И, ако може, по-подробно, че съм новак в тази област и ми се ще да се опитам сам да го направя.

Предварително благодаря на всички отзовали се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл във форумчето :) Може да се монтират ап тата вътре или  от пред пред стайте т.е. пред хотела което не препоръчително.Дай повече информация или някакъв примерен чертеж(изглед от горе) за да се предобие представа за точното разположение..Както и колко метра е по цялата дължина.Искаш ли да има покритие на вън от хотела (басейн,парк и т.н.)?Ако да дай и там описание.Иначе като цяло един микротик борд с дигнат хотспот и от там по лан закачени няколко ап та с омни антенки / бордове с карти и антени.Всичко е според парите :)

От къде си ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

RB411(AH) CM9 за точките които ще са в бридж режим

за хотспота решения всякакви за препоръчване пуснати на компютър

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хотелчето е дълго около 60м., на 3 етажа. В центъра на 20м. от него имам удобна точка със захранване за поставяне на АР. От направения експеримент с едно обикновено рутерче най-слабия сигнал беше -73dB в крайните стаи, иначе се движи между -53dB -65dB. Мисля, че ще е удачен (и по-лесен) вариант разполагането в тази точка на 2 АР с по една 90° антена. Въпросът е как да го изпълня - с 2бр. Nanostation2 + MikroTik и Radius на отделна машина или с два MikroTik-а + отделна машина за Radius(не знам, ако се сложи допълнителна памет на АР, дали не може да се качи там и Radius без да се ползва отделна машина?).  

За съжаление не успях да си направя тестовете с MikroTik, защото на безплатната 24 часова версия не може да се ползва HotSpot-a :

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

при нивата които си споменал не е проблем да се направи

а за хотспот има и външни решения

http://www.netup.ru/index.php?news=53

http://easyhotspot.sourceforge.net/

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря @111111! Руският линк го опитах, ама там искат пари:(. А платени решения - колкото искаш. Виж втория ми хареса - утре ще го опитам. Днес успях да подкарам HotSpot-a на MikroTik-a на една машина. Тръгна си без проблем с неговия си Radius. Не знам само дали ще е така и на вградения MikroTik в RB-411 AR?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

RB411 няма физически ресурс (RAM) да носи базата на user manager

може би модел RB450

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да ти кажа по-добре си вземи една RB 433 (разликата в цената не е кои знае колко и сложи две антени по 70~120 градуса лъчещи в двата края на хотела, или по-точно към предпоследните стаи). На нея ще се настрой всичко и PPP, или там каквото се ползва и рутер и всичко. Биеш в Lan порта входния кабел и забравяш и за компютри и за харчене на ток и още 1000 разправий с радиомодемчета адаптери и незнам си още какво. Това е най-доброто решение. Всичко компактно и в една кутийка която почти не харчи ток. :D;):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здраявейте колеги,

От около седмица попаднах на форума и не мога още да го разгледам целия. Имам някакви познамия за WI-Fi но явно има още доста да чета.

Темата ме грабна с това че от доста време се чуда как точно се прави един Хотспот разгледах готовата дистрибуция на Easy Hotspot и ми се видя доста лесно за конфигуриране (при положение че не вдевам много от линукс) но не ми стана ясно как точно се прави билинг плана за време (примерно за 1 час) със дадена скорост. Направил съм си една виртуална машина с VMware но ми трябва още една ланка за да тествам дали работи коректно. Моля ако някой може да разясни малко или пък ако има някоя друга готова дистрибуция която работи добре да сподели опит и знания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.