Jump to content
  • 0

По невнимание забраних всички портове и сега не мога да вляза в рутера


borisoff

Въпрос

Здравейте,

Тествах няколко правила във firewall-а и по невнимание забраних достъпа до рутера на основните портове за администриране (Http, SSH, WinBox, Telnet и т.н.) Има ли възможност да вляза в него без да се налага да изтривам настройките, например ако използвам сериен кабел (RJ45 -> DB9 female) или някакъв друг начин? Настройките относно серийния порт не съм ги пипал, т.е. по подразбиране са.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Да с конзола можеш ползвай сериен кабел.

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имаш ли достъп до рутера, ако знаеш какъв е MAC адреса на интерфеjса напиши си го в winbox и се логваи и аз направих тази детинска грешка и сега ще се налага да се качвам на една кула,това с мак адреса го установих с виртуалка пробвай

Редактирано от Anatoli

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С MAC адреса стана :)

Интересно ми е как успя да стане с MAC-а, WinBox не отваря ли пак същия порт, който съм забранил?

Също така къде мога да си купя готов RJ45->BD9 female кабел в София?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Портовете съществуват в/у layer 3, както ти казва gbdesign.

За да го забраниш и през MAC - /tool mac-server mac-winbox

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нормално ли е да не мога да сменя ALL на някой определен интерфейс от Tools -> MAC Server -> WinBox Interfaces? Единствения вариант е да го забраня и да създам нов, който вече да направя работещ само в локалната ми мрежа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Започнах малко по малко да се ограмотявам и намерих това http://www.tcpipguide.com/free/t_TCPIPPortsTransportLayerTCPUDPAddressing.htm

От написаното разбирам, че самите портове са част от TCP/IP протоколa, т.е. намират се в Транспортния слой (layer 4). Значи, ако рутера по принцип работи на layer 3, то правилата във firewallа-а са от layer 4. Правилно ли съм разбрал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не, не си разбрал правилно. TCP и IP са си два отделни протокола а tcp/ip не е протокол а цял пакет от такива /tcp, ip, udp, icmp/. Правилата във файеруола, в частност iptables, работят на всички леъри от 3-7, но не работят на Леър 2... тоест с МАС конекция, можеш да минеш "под" файеруола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

... И само ката си в "една мрежа"

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.