Jump to content

IVR на български за Asterisk


Mitko

Recommended Posts

Здравейте,

търся аудио файлове за Asterisk PBX. В дистрибуциите има на английски, френски, чешки, руски и др. но български - не.

Искам да направя IVR като командите които се чуват да са на български език /изговаряне на числа, прехвърляне, изчакване и др./

Знам, че сега ще се появят коментари от типа "има студио за записи" и т.н но ако някой е правил подобно нещо нека сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм заинтригуван от това :)

Пред време доста търсих но така и не намерих на Български език.

Значи сме двама... търсещите... засега ::)

Може да обменим опит... на ЛС или тук във форума.

Редактирано от Mitko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добра звукова карта хубав микрофон и една невеста да изговори всичко после ще си го нацепиш на отделните файлове ::)

Разочарованието от лошото качество, остава дълго след удоволствието от ниската цена..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добра звукова карта хубав микрофон и една невеста да изговори всичко после ще си го нацепиш на отделните файлове ::)

То това с невестата с хубавия глас... ще взема аз да я нацепя ;D това в кръга на шегата.

Този вариант ми е ясен, но е бавен,трудоемък и избора на невеста... затова постнах тематата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Защо не намерите някой сервизен техник на телефонни централи, да ви даде готовите аудио файлове.

Да не кажа че и аудио файловете на алармените системи почти ще станат.

Верно че невеста няма да има да пей на микрофона ;) ама ще се свърши работата по бърже.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не намерите някой сервизен техник на телефонни централи, да ви даде готовите аудио файлове.

Да не кажа че и аудио файловете на алармените системи почти ще станат.

Верно че невеста няма да има да пей на микрофона ;) ама ще се свърши работата по бърже.

Ами познавам такива техници които поддържат старите цевтрали но чак пък знания да имат как да ми изкарат аудио файловете... но ми даде добра идея - имам един Ранасоник, който служи вярно повече от 10 г преди да го заменя с Астерикса... той бърбореше на български... ще се пробвам да източа от там аудиото.

А за невестите... трудно се намира такава която хем дикцията да и е правилна, хем гласа да звучи хубаво - плътно и секси. ::) По лесно можеш да намериш такава която само да е секси ;D но от към гласови данни да е зле - я да замета на миеко и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

To и аз само панасоник съм чувал да бърбори читаво на бг само

само не вкарвай идиотските мелодии за изчакване ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускате си TTS синтезатор на български и си записвате каквото би трябва. Не е идеално, но мисля ще свърши добра работа. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Много са зле синтезаторите... особено на български. Те не че са и много като избор ::)

намери синтезатора на IBM за жалост бачка на win98 но говори идеално български
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намери синтезатора на IBM за жалост бачка на win98 но говори идеално български

Хъм, чувал съм за него но... не го намирам. За вин98 не е проблем. Ако имаш инфо от къде мога да го намеря... ще почерпя.

От два дни пробвам разни синтезатори... гола вода са. Намерих и един онлайн - справя се много добре, включително и интонация можеш да вкараш /смях, кашляне, възклицание/ но е майка си и баща си като цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.