Jump to content

Mikrotik не разпознава PCI Wireless card


Ivailo Ivanov

Recommended Posts

Здравейте. Ползвам Mikrotik 2. 9.27 и днес реших да си сменя wifi картата с по-мощна. Става въпрос за AirLive WT-2000PCI . Има ли някакъв начин да се добавят драйвери или можете да ми предолжите друго решене.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картата не е лоша само че е с Chipset на Ralink Semiconductor. RouterOS работи само с Atheros и PrismII. От които Atheros са актуалните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следователно... трябва да си взема друга карта.

да, вземи си друга карта. ако микротик не разпознае картата - това не е сън, та да се размине... слага се друга карта

освен това при избор на карта винаги гледай съпортвания хардуер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следователно... трябва да си взема друга карта.

Ориентирай се към Аtheros Chip...

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ви помоля за съвет. Ориентирал съм се към някоя от тези карти http://www.vikteam.net/wireless-pci-cards.php по специално към  WX-760A, защото е 108mbps. Ако някой може да ми каже дали ще ми свърши работа (ще я разпознае МТ)ще съм благодарен. Ако не, моля препоръчайте ми някоя друга по възможност да е 108Mbps.

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм ги тествал тези, но със сигурност (D-Link) DWL-G520 бачка перфектно и е 108 Мбит.

Дай малко повече детайлна информация за какво ти трябва точно, защото има по-добри варианти, но незнам дали има смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвам микротик-а за излъчване по wifi карти.  Сега на него има две карти с чипсет PrismII по 11mbps (тестово за сега) . Максимално има по 4-5 клиента на всяка карта. Микротика е версия 2. 9. 27 (както съм споменал по - рано) инсталиран на PC Pentium II на 300 MHz, 64MB RAM. Предполагам с поставянето на 108mbps wifi card ще се повиши и скоростта.

ПС: По какъв начин да проверя натовареността на процесора, и използването на RAM паметта за да видя дали има нужда от upgrade/смяна на PC-то.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само със смяна на картата нема ти стане работата-там си зависи от сигнали на клиента,чистота на ефира,канал....

Иначе по-принцип-да,ако всичко е тип-топ с 2.4G трябва да мръднат възможностите за скорост.

Относно PC-System-Resources-там ще си каже на какво натоварване работи и CPU и RAM ама е малко лаишко да ползваш  PII 300-вземи си сложи един PIII най-малко за да немаш грижи впоследствие кога решиш да плескаш още приложения на тоя МТ

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ето и на теб един линк

http://mikrotik-bg.net/YaBB.pl?num=1222361358

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,

Малко ще продължа темата за да не пиша нова :) Ще Ви помоля за вашето мнение за miniPCI wireless card - R52H dual band 802.11a/b/g 350mW , която ще се ползва на Mikrotik RB433- Level 4 . Интересува ме и това като е с 2 конектора за антени те едно SSID ли ползват или различно? Не можах да намеря с точност, но тази R52H мисля, че е 54mbps. Можете ли да ми предложите miniPCI wifi card за Mikrotik ( по възможност с 2 конектора за антени ) и да е 108 mbps. (Ще се използва за 10 - 15 клиента максимално, с тенденция за увеличаване до към 25).

Поздрави

ПП: Мрежата е на 2.4 GHz

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Малко ще продължа темата за да не пиша нова :) Ще Ви помоля за вашето мнение за miniPCI wireless card - R52H dual band 802.11a/b/g 350mW , която ще се ползва на Mikrotik RB433- Level 4 . Интересува ме и това като е с 2 конектора за антени те едно SSID ли ползват или различно? Не можах да намеря с точност, но тази R52H мисля, че е 54mbps. Можете ли да ми предложите miniPCI wifi card за Mikrotik ( по възможност с 2 конектора за антени ) и да е 108 mbps. (Ще се използва за 10 - 15 клиента максимално, с тенденция за увеличаване до към 25).

Поздрави

ПП: Мрежата е на 2.4 GHz

Колега нещо бъркаш тотално. От тези 2 изхода работи само единия, който точно в R52H е записан като main а другия aux.

Няма такава карта в този стандарт която да се закача на 108мбит, а има турбо режим която я прави 54*2, което с една карта е непостижимо.

Карта според мен си вземи CM9 за линкове до 20 км.

Ориентирай се правилно...

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако те разбирам правилно-трябва ти карта за АП на 2.4?

Ако е така-не си вкарвай излишни филми от сорта че като е с два изхода картата може с два SSID и от там-все едно са си две карти и виждаш ли-двойно повече клиенти на тех и трафик :D

20-25 човечета спокойно си носи и една карта в режим АП на 2.4 с доволни латенции(с уговорката ,че все пак нема им пускаш свински трафици)

Що се отнася до избора на карта за АП на 2.4-бегай от цитираната CM9-тя е за линкове П2П -за АП не я бъде-60мв е и баца що годе добре само в Б стандарт.

Аз ползвам масово за АПта SAG20 или ако има нужда от по-голяма мощност-Compex

P.S.Бягай от съчинения от типа на омни антена-винаги е за предпочитане две карти с два сектора пред омнито-виж из форума имаше тема в която SS7 мисля го беше обяснил обстойно защо ;)

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.