Jump to content

Зверска Платка Ubiquiti Extreme Range


Recommended Posts

Здравейте колеги,

преди време попаднах на тази платка:

http://www.metrix.net/ubiquiti-extreme-range-2-xr2-24ghz-600mw-minipci-p-59.html

Някой успявал ли е да я подкара на по голяма мощност ?

Предистория:

От чисто любопитство преди време си купих две, не са ми трябвали но реших да изпробвам платка с по висока мощност. След първите и кратки тестове установих че платката не се чува по - на далеко от една обикновенна WLM54-ка в ant-b режим, и до ден днешен си седят затрупани в склада.

Ситуацията към този етап е равно място в планината ( казвам го за да не ме нападнете за позволените мощности от КРС ), та 45 декара с една постройка и захранване в средата на плантацията от ветрогенератори, както и voipcheap сървър в сградата. Към това има и допълнение патрул/караул с 6 WiFi Телефона Linksys WIP330. Как да заменя текущата WiFi 200 mw мрежа с тези платки като не само ги заменя а и използвам мощността им.

Благодаря предварително за идеи :)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или картите не са добре, ако си ги пускал да работят без закачена антена

или теста нещо не е бил коректен

разликата в усилването на двете цитирани карти е доста голяма

XR2 stiga do 800mW , ако и го зададеш ръчно

на бордове ли са тестване или на пц?

Mikrotik & Ubiquiti Networks Distributor.

Antennas Manufacturer.

Online Sales of Wireless Equipment.

Wireless Services & Solutions.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината съм ги пускал без антена наистина и двете само с пигтаил-а без да заземявам към някакъв противовес или каквото и да било. Възможно ли е да са повредени поради тази причина ?

На Рутер Борд 433АН съм тествал и на 333, ефекта е един и същ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е но малко вероятно. Хубаво е да има антена като "товар" отговаряща на честотата на която се ползва картата. Иначе може да се върне енергия и да се повреди...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината съм ги пускал без антена наистина и двете само с пигтаил-а без да заземявам към някакъв противовес или каквото и да било. Възможно ли е да са повредени поради тази причина ?

.

Възможно е. Не е нужно да се заземяват, а да имат товар, някаква антенка на 2гхц. Тази енергия трябва да се излъчи, само с пигтейл не става. Товари се крайното стъпало и е възможно да стане инфекция изразяваща се в понижена чувствителност или усилване.

Ако искаш прати ми ги да замеря.

Mikrotik & Ubiquiti Networks Distributor.

Antennas Manufacturer.

Online Sales of Wireless Equipment.

Wireless Services & Solutions.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.