Jump to content

Препоръчайте евтин 802.1q суич


Соколов

Recommended Posts

Препоръчайте ми евтин суич < 40лв с който да си трънкна два доставчика от стълбището до нас. Вътрешната мрежа поддържа всичко.

Не ми трябват повече от 4 порта.

Не ми се дупчат дупки по стените за втори доставчик, всичко е вкопано.

Редактирано от Соколов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази цена - от Неомонтана или Дигитал Солюшън.

Най-лесно ще ти е с Неомонтански CleverSwitch за 24лв. и настройка по rrcp.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази цена - от Неомонтана или Дигитал Солюшън.

Най-лесно ще ти е с Неомонтански CleverSwitch за 24лв. и настройка по rrcp.

Мерси много, ще ги погледна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си от Неомонта SS8P. Ако правилно си спомням, новите се сетваха с джъмпер за порт базиран V-Lan. Така "мастер" порта си го включваш към теб а 2 от другите, съответно към двата доставчика. Така хем ще виждаш и двата, хем няма да им правиш "напречна свързаност". Един такъв суич струва под 20 лв. и н няма да ти трябва допълнителен софтуер или хардуер за настройки на суича, а също и няма да се сблъскваш с драми, ако не си се занимавал с V-Lans, а ще ти трябва само прочит на инструкцията и поставяне на джъмпер на правилното място

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си от Неомонта SS8P. Ако правилно си спомням, новите се сетваха с джъмпер за порт базиран V-Lan. Така "мастер" порта си го включваш към теб а 2 от другите, съответно към двата доставчика. Така хем ще виждаш и двата, хем няма да им правиш "напречна свързаност". Един такъв суич струва под 20 лв. и н няма да ти трябва допълнителен софтуер или хардуер за настройки на суича, а също и няма да се сблъскваш с драми, ако не си се занимавал с V-Lans, а ще ти трябва само прочит на инструкцията и поставяне на джъмпер на правилното място

Един въпрос, може да е малко риторичен, вътрешния ми суич има PoE на всички портове. Мога ли да го захраня този SS8P звяр направо през UTP/FTP кабела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос, може да е малко риторичен, вътрешния ми суич има PoE на всички портове. Мога ли да го захраня този SS8P звяр направо през UTP/FTP кабела.

Идеята на gbdesign е добра. Вземаш един суич Неомонтана SS8P-208POE V4 ( http://lan.neomontan...SmartSwitch.php ). Слагаш джъмпера на 1-2. Вземаш един модул Неомонтана SMPS H0C6P и си готов с PoE. И това около 20лв (+4лв за метална кутия ). Свързваш доставчиците на портове от 2 до 8 по избор. кабела към теб на порт 1.

Най-добре прочети упътването http://lan.neomontan...P-208PoE-bg.pdf

Редактирано от hgd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 0 лева и 30 стотинки предлагам... Едното isp на оранжеви и зелени, а другото на сини и кафяви.

Със запазване на оплетката и малко естетика + термошлаух ще стане с фабричен дизайн.

Вътре във вас на сапунерката примерно (тп-линк с опенврт и мултиван) или каквото ти душа сака ;)

39.70 можем да изпием в произволна кръчма с хубава жива бира.

  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

хехе :) ей това е решението ...

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 0 лева и 30 стотинки предлагам... Едното isp на оранжеви и зелени, а другото на сини и кафяви.

Със запазване на оплетката и малко естетика + термошлаух ще стане с фабричен дизайн.

Вътре във вас на сапунерката примерно (тп-линк с опенврт и мултиван) или каквото ти душа сака ;)

39.70 можем да изпием в произволна кръчма с хубава жива бира.

И тази идея не е лоша, пък и пиенето звучи добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е монтански няма нужда от импулсно нали си носят до 24V , а до колкото разбира става въпрос за няколко метра. Но все пак бих заложил на дигитал сол.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мале мале кажете кога ще я пиете тая живата бира например на езерото Ариана у Сф. имаше доста добра преди година - па може и аз да поприседна да видиме байко ви Миле дали няма да изкара още някоя симпатична джаджичка некое скътано itx или нещо подобно

Редактирано от NeTmAsTeR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Миле решението ми допада повече заради по-високия общ капацитет (две по 100 мегабита) който може да се достигне. А другия вариянт има един минус че ако доставчика пуска повече от 50мбпс се предизвиква буфериране в суича върху което нямаш грам контрол и по традиция влошава качеството на услугата.

OpenWRT с multiwan е голям кеф също, имам един D-Link DIR-825 дето е по-мощен за повече трафик - линка в полето под постовете ми.

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мале мале кажете кога ще я пиете тая живата бира например на езерото Ариана у Сф. имаше доста добра преди година - па може и аз да поприседна да видиме байко ви Миле дали няма да изкара още някоя симпатична джаджичка некое скътано itx или нещо подобно

Преди Годеч има кръчмичка с жива бира ;)

Манджата също е прилична.

http://complexbalach.blogspot.com/2008/07/blog-post_1842.html

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.