Jump to content
  • 0

Създаване на прокси сървъри


pastet89

Въпрос

Здравейте,

опитвам се да разбера за какво точно може да се ползва RouterOS и дали ще ми бъде от помощ в моя случай.

Въпросът ми е следния: имам сървър и искам да разбера дали има начин ако си купя мрежа с ИПта да я закача към сървъра и да си направя сам това нещо, наречено proxy service, за което в момента плащам месечно.

Ако съм длъжен за целта са позлвам RouterOS може ли някой да ми прати линк с инструкции или нещо подобно, и също да ми каже дали може да се сложи на машината едновременно и линукс или ще трябва втори сървър само за прокситата?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

не се разбра нищо от идеята - я по подробно обясни какво искаш да направиш , как изглежда , как си го представяш и тн, как точно да работи ? и що прокси а не рутиране ??? иначе РОС само кафе да прави и да отваря бирата не може

Редактирано от NeTmAsTeR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имам 2 сървъра - сървър А в Холандия и сървър Б в България като А е под наем от хостинг провайдер а Б е лично мой и е просто поддържан в хладиници и свързан към интернет.

Оттам планът е следния - купуват се Х брой ИПта от някой интернет доставчик, свързват се към сървър Б, така че да може той да има всички тези изходящи ИПта, и после от сървър А се правят заявки през Б, така че Б е в ролята на прокси сървър и предоставя всичките Х ИПта.

А -> Б ->IP1 -> C

А -> Б ->IP2-> C

А -> Б ->IP3-> C

където IP1, 2 и 3 са ИПтата които правят заявките към сървър C, който е да речем някакъв друг сайт.

IP1, 2 и 3 са част от рейнджа Х който купувам от интернет доставчика.

Вече приятел който се занимава с това ми каза че 100% е възможно но не зная как и сега проучвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

стартирай на сървър Б PPTP сървър и се свързваш към него и след това излизаш с неговите ип-та на където си искаш

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако искаш да продаваш български адреси в Холандия - няма да стане

не разбирам каква е целта на заниманието освен упражнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравеей pastet89,

Кажи каква е крайната ти цел и ще те насоча/им. Много странно си го разяснил, защото сървъра в Холандия точно какво прави не е ясно.

И ROS и всеки Linux стават вероятно за целта.

Под Linux със Squid можеш да направиш чудеса, а за простите неща и pptp тунел с NAT ти върши работа.

При ROS е горе-долу същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да, RouterOS ще ти свърши работа, какъвто и сценарий да си представяш - мога да ти конфигурирам такъв или по-добър базиран на ултра-бюджетни решения с RouterOS с потенциална голяма печалба, ако става въпрос за комерсиален проект. Личния ми контакт е networkpro (AT) mikrotik-bg.Net

Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ПРЕДЛОЖЕНИЕ - във политиката на форума да залегне клаузата личните комерсиални оферти да бъдат отправяни само и единствено на ЛС - просто пазарлъците за пари пред всички участници разводняват дискусиите , намаляват полезността и развалят ландшафта на специализирания форум.

Редактирано от NeTmAsTeR
  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А няма ли лимит броя ИПта които могат да се свържат към 1 сървър? Казаха ми че абсолютния макс и то през ВПН е 1000.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

не, но продължавам да не разбирам какво искаш да постигнеш

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мерси много за отгворите, целта ми не е да продавам ИПта в Холандия, но за съжаление на мога да я споделя и предпочитам да го кажа в прав текст отколкото да лъжа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

прави впн сървър в холандия, и се връзвай от тук през него и си ползвай нет с тамошните ип-адреси (или обратното от Холандия към Б-я)

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако Mupo neTkoB е почти прав за целта ти - няма смисъл от проксита.

Правиш си VPN сървър на входния сървър.

Тунел между входния и изходния сървър и рутиране на трафика по него.

На изходния сървър пускаш NAT с колкото си искаш IP адреси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.